dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Celkem 9 milionů korun poskytne Praha formou dotace základním školám

Návrh investiční dotace pro dvě základní školy dnes odsouhlasili pražští radní. Celkem 5 milionů korun získá ZŠ Dolní Chabry na rekonstrukci topné soustavy a 4 miliony poputují do základní a mateřské školy ve Vinoři, které bojují s nedostatečnou kapacitou jídelny. Finanční prostředky Praha poskytne městským částem, které je uvolní na určené projekty.

„V základní škole v Dolních Chabrech momentálně hrozí reálné riziko výpadku topení v průběhu topné sezóny a vinořská škola zase neodkladně potřebuje stavební i technologickou rekonstrukci jídelny, která je v havarijním stavu. Proto jsme se rozhodli uvolnit potřebné peníze a těmto zařízením pomoci,“ upřesnil 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra.

Základní škola Dolní Chabry svou žádost o dotaci odůvodnila tím, že je vybavena technikou ještě z roku 1944, která přestává být spolehlivá. Bez finanční pomoci by ovšem nebyla schopna školu vybavit novou kotelnou a dalšími moderními kotly.

ZŠ a MŠ Vinoř zase řeší zejména dispoziční řešení školní jídelny, která má v současnosti maximální kapacitu 600 jídel denně, ale vzhledem k počtu žáků, by ji potřebovala navýšit minimálně o sto jídel navíc. Přidělená dotace pokryje přibližně polovinu předpokládaných nákladů na rekonstrukci.


Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Rozsvícení břevnovského vánočního stromu

Včera v 15:23

Ozdobenou živou jedličku v Bělohorské ulici u Kaštanu rozsvítí v sobotu 2. prosince v 17 hodin starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a předseda spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera.

Marek Eben pokřtí knížku pro chytré děti

Včera ve 12:58

Křest dobrodružné knihy pro děti autora Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklíkové H2O Tajná vodní mise se koná ve středu 22. listopadu ve 12 hodin v Paláci knih Neoluxor.

Další krátké zprávy
Nahoru