Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Rada mj. odsouhlasila doplnění jednoho světelného místa (svítidla) a obměnu stávajících dvou bodů veřejného osvětlení v ulici Stříbrná. Doplnění veřejného osvětlení a obměna stávajícího jsou vhodné zejména kvůli zvýšení bezpečnosti v dané oblasti během nočních hodin.

Nové schodiště na náplavku

Rada městské části také vybrala dodavatele, který zpřístupní náplavku Vltavy z úrovně Štefánikova mostu. Je jím společnost Subterra, která vystaví schodiště k památkově chráněnému mostu.

„Vybrali jsme firmu, která má s projekty v historickém centru bohaté zkušenosti. Díky schodišti navíc ubude nutnost přebíhání silnice v blízkosti Dvořákova nábřeží. Celý projekt je od začátku konzultován s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy a je v souladu s revitalizací Revoluční ulice,” popsal nový radní pro investice Richard Bureš (ODS).

Návrh podpořila i starostka Terezie Radoměřská (TOP 09). „Realizace projektu představuje další přístupovou cestu na náplavku pro obyvatele a návštěvníky Prahy 1. Jak je všeobecně známo, náplavka je oblíbeným a rušným místem pro setkávání lidí. Díky novým schodům by mělo dojít k úbytku situací, kdy lidé přebíhají silnici, aby se na náplavku dostali rychleji. To zvýší bezpečnost pro pěší i řidiče a mohlo by to také zlepšit plynulost dopravy,“ vysvětlila starostka.

Další informace naleznete na Facebooku Praha 1 a na https://www.praha1.cz/politicka-reprezentace/rada/


Autor: red

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru