dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - oblacno
5°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Celkem 225 pokut udělili za pololetí pražským restauratérům hygienici
Hygienici kontrolovali také prodávanou zmrzlinu, některé odebrané vzorky nevyhověly. Ilustrační foto: Freeimages.com

Celkem 225 pokut udělili za pololetí pražským restauratérům hygienici

Pražští hygienici uložili stravovacím zařízením v prvním pololetí letošního roku 225 pokut za 1,214 milionu korun. Okamžitě uzavřeli jednu provozovnu. Podobný výsledek měly kontroly ve stejném období loni, kdy hygienici udělili 195 sankcí za 1,272.500 korun. Žádné zařízení ale nemuseli ihned uzavřít.

Provozovatelé stravovacích služeb nejčastěji špatně označují rozpracované pokrmy, polotovary a cukrářské výrobky. Informace na svém webu zveřejnila Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Hygienici v pražských restauracích, jídelnách, kavárnách a dalších stravovacích provozech od ledna do června provedli 1220 kontrol. Špatné označení pokrmů a výrobků odhalili ve 100 případech. Podobný počet nedostatků (99) se týkalo nedodržení předpisů v příjmu a skladování potravin a surovin.

Nedostatečnou hygienu provozu kontroly zjistily v 91 případech, ochrana potravin a pokrmů před kontaminací při manipulaci nebyla dodržena v 85 případech. Dále hygienici odhalili v 83 případech nedostatky v obecných požadavcích na potravinářské prostory a ve 41 případech našli prošlé potraviny.

Pražští hygienici také v prvním pololetí letošního roku odebrali 223 vzorků pokrmů a surovin k dalším rozborům. Nevyhovělo deset vzorků, z toho byla polovina zmrzlin, dále vzorky masa, v jednom případě to byly těstoviny lasagne a jeden vzorek mořské řasy Wakame.

Kromě namátkových kontrol hygienici každý měsíc do provozen přicházejí na základě podnětů a kvůli nahlášení zdravotních obtíží po použití pokrmu. Například v červenci uskutečnili 25 kontrol na udání a 13 kvůli zdravotním problémům, z nichž čtyři případy se ukázaly jako oprávněné.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Včera v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Včera v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

25. listopadu 2020 ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

25. listopadu 2020 v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru