Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Celkem 225 pokut udělili za pololetí pražským restauratérům hygienici
Hygienici kontrolovali také prodávanou zmrzlinu, některé odebrané vzorky nevyhověly. Ilustrační foto: Freeimages.com

Celkem 225 pokut udělili za pololetí pražským restauratérům hygienici

Pražští hygienici uložili stravovacím zařízením v prvním pololetí letošního roku 225 pokut za 1,214 milionu korun. Okamžitě uzavřeli jednu provozovnu. Podobný výsledek měly kontroly ve stejném období loni, kdy hygienici udělili 195 sankcí za 1,272.500 korun. Žádné zařízení ale nemuseli ihned uzavřít.

Provozovatelé stravovacích služeb nejčastěji špatně označují rozpracované pokrmy, polotovary a cukrářské výrobky. Informace na svém webu zveřejnila Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Hygienici v pražských restauracích, jídelnách, kavárnách a dalších stravovacích provozech od ledna do června provedli 1220 kontrol. Špatné označení pokrmů a výrobků odhalili ve 100 případech. Podobný počet nedostatků (99) se týkalo nedodržení předpisů v příjmu a skladování potravin a surovin.

Nedostatečnou hygienu provozu kontroly zjistily v 91 případech, ochrana potravin a pokrmů před kontaminací při manipulaci nebyla dodržena v 85 případech. Dále hygienici odhalili v 83 případech nedostatky v obecných požadavcích na potravinářské prostory a ve 41 případech našli prošlé potraviny.

Pražští hygienici také v prvním pololetí letošního roku odebrali 223 vzorků pokrmů a surovin k dalším rozborům. Nevyhovělo deset vzorků, z toho byla polovina zmrzlin, dále vzorky masa, v jednom případě to byly těstoviny lasagne a jeden vzorek mořské řasy Wakame.

Kromě namátkových kontrol hygienici každý měsíc do provozen přicházejí na základě podnětů a kvůli nahlášení zdravotních obtíží po použití pokrmu. Například v červenci uskutečnili 25 kontrol na udání a 13 kvůli zdravotním problémům, z nichž čtyři případy se ukázaly jako oprávněné.


Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru