dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Festival Celek chce pomoci splnit Václavu Havlovi jeho sen
Foto: festivalcelek.cz

Festival Celek chce pomoci splnit Václavu Havlovi jeho sen

Jako jednotlivci nezmůžeme nic, důležitý je celek, tam vzniká síla. Takové je motto pořadatelů Festivalu s příznačným názvem Celek. Jedna z putovních zastávek festivalu, Message to world, se koná 21. května ve 21 hodin v Praze 4 Pod Děkankou, v Madona music baru.     

Návštěvníky tohoto putovního festivalu čekají příjemná atmosféra, mnoho vystoupení, kouzelnické číslo Pavla Dolejšky, zábava pro děti, body painting i face painting a soutěže o zajímavé ceny.

O programu celého festivalu se dozvíte na internetových stránkách www.festivalcelek.cz.

Festival pořádá Školicí výcvikové centrum HSCP. Je směřován na podporu organizace Proti násilí na ženách a dětech (Violence against women and children) a na podporu pozitivního myšlení.

Součástí Festivalu Celek budou krátké bloky vystoupení s názvem Pravda o sebeobraně a Vteřiny sebeobrany 2.

Loňský ročník tohoto festivalu obohatily svým vystoupením tři bojové školy, díky velkému zájmu o účast s vystoupením se letos můžeme těšit na festival mnohem větších rozměrů a s mnohem rozmanitějším programem.

Peníze pro Václava Havla
Cílem benefice je shromáždit finanční prostředky na podporu vozíčkáře Václava Havla, kterému chtějí pořadatelé pomoci nastřádat potřebnou částku na nový vozík. Václav Havel se narodil s dětskou mozkovou obrnou, která byla způsobená předčasným porodem a mnoha dalšími komplikacemi, jež porod provázely.

Přišel na svět jako jednovaječné dvojče, to druhé však komplikacím záhy podlehlo, ale Václav bojoval dál. Během života podstoupil 12 ortopedických, velice bolestivých operací, které mu ale postupně pomohly zlepšit kvalitu života. Celý život bydlí v Praze, kde vystudoval základní i střední školu na Jedličkově ústavu.

Když v roce 2010 dostal možnost výběru praxe, započal tříletou spolupráci s neziskovou organizací Chocolate City Company s.r.o. (ze které později vznikla organizace Ulice dětem o.p.s.), kde se věnoval zejména hudební produkci. Po ukončení praxe se stal členem správní rady této organizace. Jeho pracovní náplní je například zařizování kulturních akcí, psaní tiskových zpráv a další administrativní činnost včetně správy facebookových stránek.
vaclav-havel-vozik1-foto-festivalcelek-cz-nahled
Pokud se mu rozhodnete pomoci a přispět na vysněný vozík, můžete své příspěvky zasílat na transparentní účet 2900935601/2010. Ukončení a předání částky proběhne přímo na festivalu Woman and life, který se bude konat v prosinci 2016.

Festival Celek, Školicí výcvikové centrum HSCP, Ruská 60, Praha 10-VršoviceDalší články
Nahoru