Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Čekání na Borata: Ambasáda Kazachstánu uklidila Kazašskou ulici v Praze 10
Pracovníci ambasády při úklidu. Foto: P10

Čekání na Borata: Ambasáda Kazachstánu uklidila Kazašskou ulici v Praze 10

Ulice Kazašská je v České republice pouze jedna, a to na sídlišti v Praze 10. Pražské Velvyslanectví Republiky Kazachstán, které působí jako hlavní ambasáda Kazachstánu pro celou střední Evropu, ji minulý víkend uklidilo v rámci akce Ukliďme Česko. Zapojilo se všech deset zaměstnanců ambasády. Včetně velvyslance Serzhana Abdykarimova.

„Chceme, aby byla Kazašská ulice reprezentativním místem. Do budoucna z toho plánujeme udělat tradici," vysvětlil  Abdykarimov, který se do úklidu zapojil osobně. Pracovat se začalo brzy ráno, bylo potřeba zejména odstranit trávu, která prorůstala dlažebními kostkami, dále například shrabat listí či nově natřít lavičky a dětské prolézačky.

Ulice Kazašská vznikla v roce 1973, kdy na zdejších pozemcích vybudovala panelové domy československá armáda. Té také dodnes patří zdejší pozemky. „Aby ten úklid mohl vůbec proběhnout, museli jsme s tím administrativně lidem z velvyslanectví pomoci, ale povedlo se to. Pro jistotu jsme také včas informovali místní obyvatele," uvedl 1. místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák.

V České republice momentálně žije okolo 5000 Kazachů, velká část z nich jsou studenti. Úřad Prahy 10 s velvyslanectvím Kazachstánu plánuje spolupracovat dlouhodobě, v rámci farmářských trhů chce například uspořádat ochutnávku kazašského národního jídla.

Jeden z nejznámějších Kazachů, televizní reportér kazašské státní televize Borat Sagdijev, se na úklidové akci neukázal.


Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Včera v 07:07

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

Dvě stovky hackerů budou řešit velké celosvětové problémy

10. června 2021 v 07:41

Ve dnech 11. a 12. června se v Praze uskuteční GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. 

Na Černém Mostě byla dokončena hrubá stavba největšího parkoviště v Praze

10. června 2021 v 07:31

Hlavní město dokončilo hrubou stavbu nového parkovacího domu P+R v Praze na Černém Mostě. Čtyřpodlažní budova u Chlumecké ulice bude s kapacitou 880 míst největším samostatně stojícím parkovištěm v Praze. Investice převyšující půl miliardy korun pomůže dojíždějícím přesednout z automobilů do...

Další články
Nahoru