Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Čedok začne se Smartwings létat z Prahy na Djerbu
Středověká obranná pevnost Bori el-Kebir v Houmt Souku, hlavním měste Džerby. Foto: Pixabay

Čedok začne se Smartwings létat z Prahy na Djerbu

Během nadcházející sezóny Čedok rozšíří svou nabídku letních destinací a přidává nově zájezdy na Djerbu. Z pražského letiště budou klienti cestovní kanceláře odlétat každé úterý s leteckou společností Smartwings, která nasadí na charterové lety letadla typu Boeing 737 pro 189 cestujících. Informoval o tom Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů cestovní kanceláře.

Na největší tuniský ostrov mohou zájemci cestovat od 13. června až do začátku října na týdenní nebo 14denní pobyty i poznávací okruhy. Zájezdy do nové destinace jsou již v prodeji.

„Chceme klientům Čedoku nabídnout známou a oblíbenou destinaci, kterou u nás často poptávali. Vidíme, že zájem o Tunisko, a obecně o destinace s krátkou dobou letu, na českém trhu roste, proto do našeho portfolia zařazujeme poprvé také Djerbu s vlastními charterovými lety z Prahy,“ uvedl Kubáč.

Tato blízká africká destinace podle něj osloví kvalitními hotely za výhodné ceny, příjemnými teplotami i různými výlety. „Věříme, že zájezdy na tuniský ostrov budou vyhledávat zejména rodiny s dětmi nebo turisté, kteří nechtějí cestovat na dovolenou daleko. Navíc připravujeme v této oblasti i zajímavé poznávací zájezdy,“ představil novinky Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

Na tuniskou Djerbu budou klienti Čedoku létat jednou týdně ve spolupráci s leteckou společností Smartwings na palubě Boeingu 737 v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě.

Doba přímého charteru z Letiště Václava Havla Praha na největší tuniský ostrov potrvá přibližně dvě a půl hodiny. Čedok nabídne v turistické lokalitě převážně ubytování ve čtyřhvězdičkových hotelích nebo v pětihvězdičkových resortech s all inclusive.

V největším městě Houmt Souk, kde stojí i mezinárodní letiště doplněné o nový terminál z roku 2007, se nachází rozlehlé tržiště s obchůdky a typickou orientální atmosférou.

Turisté mohou v hlavním sídle vidět i přístaviště, středověkou obrannou pevnost Bori el-Kebir z 15. století z doby Osmanské říše nebo několik mešit. K nejzajímavějším místům na Djerbě patří také římská hráz El Kantara spojující ostrov s pevninou nebo synagoga La Ghriba v jedné ze dvou židovských vesnic. V této synagoze jsou uloženy některé nejstarší svitky tóry na světě.

Na výlety jezdí návštěvníci také do zábavního parku Djerba Explore s největší krokodýlí farmou ve Středomoří nebo do města hrnčířů Guellala s typickými bílými domky, keramickou dílnou a Muzeem tradic.


Autor: puc

EPU na dovolené najde zajímavá místa po celé republice

22. května 2024 v 07:46

Aplikace EPU na jednom místě sdružuje aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. V současnosti si můžete vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná...

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Další články
Nahoru