Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Čedok začne se Smartwings létat z Prahy na Djerbu
Středověká obranná pevnost Bori el-Kebir v Houmt Souku, hlavním měste Džerby. Foto: Pixabay

Čedok začne se Smartwings létat z Prahy na Djerbu

Během nadcházející sezóny Čedok rozšíří svou nabídku letních destinací a přidává nově zájezdy na Djerbu. Z pražského letiště budou klienti cestovní kanceláře odlétat každé úterý s leteckou společností Smartwings, která nasadí na charterové lety letadla typu Boeing 737 pro 189 cestujících. Informoval o tom Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů cestovní kanceláře.

Na největší tuniský ostrov mohou zájemci cestovat od 13. června až do začátku října na týdenní nebo 14denní pobyty i poznávací okruhy. Zájezdy do nové destinace jsou již v prodeji.

„Chceme klientům Čedoku nabídnout známou a oblíbenou destinaci, kterou u nás často poptávali. Vidíme, že zájem o Tunisko, a obecně o destinace s krátkou dobou letu, na českém trhu roste, proto do našeho portfolia zařazujeme poprvé také Djerbu s vlastními charterovými lety z Prahy,“ uvedl Kubáč.

Tato blízká africká destinace podle něj osloví kvalitními hotely za výhodné ceny, příjemnými teplotami i různými výlety. „Věříme, že zájezdy na tuniský ostrov budou vyhledávat zejména rodiny s dětmi nebo turisté, kteří nechtějí cestovat na dovolenou daleko. Navíc připravujeme v této oblasti i zajímavé poznávací zájezdy,“ představil novinky Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

Na tuniskou Djerbu budou klienti Čedoku létat jednou týdně ve spolupráci s leteckou společností Smartwings na palubě Boeingu 737 v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě.

Doba přímého charteru z Letiště Václava Havla Praha na největší tuniský ostrov potrvá přibližně dvě a půl hodiny. Čedok nabídne v turistické lokalitě převážně ubytování ve čtyřhvězdičkových hotelích nebo v pětihvězdičkových resortech s all inclusive.

V největším městě Houmt Souk, kde stojí i mezinárodní letiště doplněné o nový terminál z roku 2007, se nachází rozlehlé tržiště s obchůdky a typickou orientální atmosférou.

Turisté mohou v hlavním sídle vidět i přístaviště, středověkou obrannou pevnost Bori el-Kebir z 15. století z doby Osmanské říše nebo několik mešit. K nejzajímavějším místům na Djerbě patří také římská hráz El Kantara spojující ostrov s pevninou nebo synagoga La Ghriba v jedné ze dvou židovských vesnic. V této synagoze jsou uloženy některé nejstarší svitky tóry na světě.

Na výlety jezdí návštěvníci také do zábavního parku Djerba Explore s největší krokodýlí farmou ve Středomoří nebo do města hrnčířů Guellala s typickými bílými domky, keramickou dílnou a Muzeem tradic.


Autor: puc

innogy Karta zajištuje slevy ve skiareálech

22. ledna 2023 ve 21:07

innogy Karta zajišťuje ve všech třinácti partnerských skiareálech innogy dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti.

Desatero zodpovědného turisty: Jak se chovat (nejen) při návštěvě národního parku?

12. srpna 2022 v 15:56

Každý z nás se alespoň čas od času ocitne v roli turisty – ať už se vydáme do zahraničí za poznáváním odlišné kultury, nebo zůstaneme v tuzemsku a volný čas vyplníme například návštěvou zámku či národního parku. Ačkoliv se od sebe různé turistické oblasti velmi liší, chování turistů by se vždy...

Další články
Nahoru