dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Čechomor vystoupí v rámci open-air turné na Střeleckém ostrově
Skupina Čechomor vystoupí na Střeleckém ostrově již tento čtvrtek. Foto: Ivan Krejza / pomocnetlapky.cz

Čechomor vystoupí v rámci open-air turné na Střeleckém ostrově

Pražský Střelecký ostrov čeká ve čtvrtek 21. srpna jeden z největších vrcholů letního programu. Na letní scéně Malostranské besedy Letňák 2014 se představí v rámci svého open air turné skupina Čechomor. Speciálními hosty koncertu budou nejznámější horňácký primáš Martin Hrbáč a polská zpěvačka, specialistka na goralský folklór, Barbara Gąsienica – Giewont. Role předskokana se ujme českobudějovická kapela Strong Coffee.

„Po loňském náročném letním turné k pětadvacetinám Čechomoru jsme se letos rozhodli pro trochu komornější letní projekt. Neznamená to, že bychom pro naše fanoušky nepřipravili žádné překvapení, jak je při našich letních open-air koncertech zvykem,“ říká zpěvák a kytarista František Černý.

Koncertní turné odstartoval Čechomor již v květnu v Rožnově pod Radhoštěm. Skupina se na turné nevěnuje pouze vystoupením, součástí je také propagace činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se 13 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.

„Čechomor s o.p.s. Pomocné tlapky spolupracuje nepřetržitě již osm let. Cílem tohoto projektu je upozornit naše fanoušky na to, že kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležitá,“ říká Petr Tolar, artist manager skupiny Čechomor.

„Koncert Čechomoru se v Praze uskuteční jako součást letní scény Malostranské besedy nazvané Letňák 2014. Program Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově jsme koncipovali tak, aby si v programu našel každý to své. Reakce spokojených lidí a zájem o koncerty či další program jsou nám důkazem, že se nám to snad daří,“ říká za Letňák 2014 – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově jeho PR manažer Tomáš Kopečný.

V předprodejní síti Ticketstream lze vstupenky na koncert pořídit za 390 korun. V den koncertu přímo na místě pak budou vstupenky k dostání za 450 korun.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru