dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C

ČD posílí vlaky na sobotní Pochod Praha – Prčice, nabídnou speciální celodenní jízdenku

České dráhy výrazně posílí dopravu na 51. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 21. května. Pro pěší i cyklisty je připravena řada různě dlouhých tras, např. z Čerčan, Benešova, Bystřice, Olbramovic, Votic, Střezimíře, Tábora, Sedlčan nebo Milevska. Do všech těchto míst je možné se přepravit posílenými i mimořádně zavedenými vlaky Českých drah. Některé ranní rychlíky mezi Prahou a Českými Budějovicemi budou mimořádně zastavovat ve stanici  Střezimíř, všechny odpolední rychlíky pak ve stanici Heřmaničky. Účastníci pochodu mohou využít speciální „Celodenní jízdenku – region Středočeský / Prčice“ za 159 Kč, která bude platit v den pochodu ve 2. třídě všech vlaků ČD v širší oblasti Středočeského kraje.

Mimořádné vlaky na pochod Praha – Prčice
Před startem pochodu a po jeho závěru vypraví České dráhy mimořádné spěšné vlaky. Z Prahy hl.n. do Tábora pojedou v 7:00 a 8:00. Vlak v 7:00 zastaví v Praze-Vršovicích, Bystřici u Benešova, Olbramovicích, Voticích a Střezimíři, spoj v 8:00 zastaví navíc v Benešově u Prahy.
Ve směru do Prahy pojedou celkem tři mimořádné spěšné vlaky. Dva z nich pojedou z Heřmaniček. Odjíždět budou v 17:54 a 19:54 a zastaví ve Voticích, Olbramovicích, Benešově u Prahy a na území Prahy ve Vršovicích a na hlavním nádraží, kde jízdu ukončí. Třetí spěšný vlak pojede v 19:20 z Benešova u Prahy do Prahy hl.n. (jako přípoj od osobního vlaku z Tábora, který odjíždí z Heřmaniček v 18:48) a zastaví ve Vršovicích.
Na těchto mimořádných posilových spěšných vlacích budou řazeny kapacitní soupravy. Účastníkům pochodu proto doporučujeme, aby využili přednostně tyto spoje a zároveň aby si zajistili jízdenky v předstihu.

Mimořádná zastavení rychlíků ve stanicích Střezimíř a Heřmaničky
Vybrané dopolední rychlíky Českých drah mezi Prahou a Českými Budějovicemi mimořádně zastaví ve stanici Střezimíř, kde se nachází jedno ze startovních míst pochodu (rychlíky tu obvykle nezastavují). Budou tu moci vystoupit cestující, kteří pojedou rychlíky s odjezdy z Prahy hl.n. do Českých Budějovic v 6:34 a 8:34, a také cestující, kteří použijí rychlíky v opačném směru s odjezdy z Českých Budějovic do Prahy hl.n. v 6:03 a 8:03.

Pro odvoz účastníků pochodu budou odpolední rychlíky spojující Prahu s Českými Budějovicemi zastavovat ve stanici Heřmaničky. K této stanici je odpoledne dovezou kyvadlové autobusy z náměstí v Prčici. Ve směru do Prahy budou v Heřmaničkách zastavovat rychlíky v hodinovém intervalu mezi 13:24 a 21:24, do Českých Budějovic odtud pojedou vlaky každou hodinu mezi 14:35 a 18:35 a ještě ve 20:35, 21:35 a 23:35. Kromě toho mohou cestující k cestě z Heřmaniček využít i pravidelné osobní vlaky a mimořádně vypravené spěšné vlaky.

Posilové vozy v pravidelných vlacích
České dráhy očekávají, že na pochod pojede vlakem velké množství účastníků. Proto zařadí do většiny rychlíků mezi Prahou a Českými Budějovicemi mimořádné posilové vozy. Nejvíce, až šest, jich bude řazeno v ranních rychlících. Předpokládáme, že rychlík R 635 Svět s odjezdem z Prahy hl.n. v 7:34 může být i přes významné posílení přeplněn, proto doporučujeme využít posilové spěšné vlaky s odjezdem z Prahy v 7:00 a 8:00. Pokud přesto budou účastníci pochodu chtít použít rychlík R 635 Svět, doporučujeme nástup již ve stanici Praha-Holešovice (metro C), odkud vlak vyjíždí v 7:16. Kapacitnější soupravy budou řazeny také na regionálních vlacích z Prahy do Benešova u Prahy (některé ranní vlaky budou posíleny o jednu soupravu CityElefant), z Benešova u Prahy do Tábora i z Olbramovic do Sedlčan.

Kyvadlová autobusová doprava Prčice – Heřmaničky
V sobotu 21. května odpoledne bude zajištěna za úplatu smluvní kyvadlová autobusová doprava z Prčice k železniční stanici Heřmaničky. Interval mezi spoji bude záležet na počtu cestujících. Autobusy by měly jezdit do cca 21 hod., aby bylo možné stihnout poslední rychlík do Prahy.

Celodenní jízdenka region Středočeský / Prčice
Účastníkům pochodu doporučujeme využít přednostně „Celodenní jízdenku region Středočeský / Prčice“ za 159 Kč pro jednoho cestujícího. Tato jednodenní síťová jízdenka s prvním dnem platnosti v sobotu 21. května 2016 bude platit do 02:00 hod. v neděli 22. května ve 2. vozové třídě všech vlaků ČD ve vymezeném obvodu (shodný s obvodem platnosti Celodenní jízdenky region Středočeský) podle následující mapy:
Tyto jízdenky je možné zakoupit v předprodeji u pokladních přepážek ČD. V sobotu 21. května je budou prodávat také průvodčí přímo ve vlacích (po nástupu v obsazené stanici standardně s manipulační přirážkou). Prodej jízdenek bude na pokladních přepážkách i u průvodčích ukončen v sobotu ve 12:00 hod. Nárok na slevu se při zakupování ani kontrole jízdních dokladů neprokazuje.

S touto jízdenkou se účastníci pochodu dostanou na místa startů nejen z Prahy, ale i z ostatních míst Středočeského kraje a blízkého okolí, přičemž jízdenka platí také pro cestu zpět. Cestující z jiných regionů si mohou zakoupit jízdenku ze své nástupní stanice do první stanice, odkud platí „Celodenní jízdenka – region Středočeský / Prčice“, a pro další cestu navázat touto jízdenkou.

prcice-vlaky-nahled

Přeprava kol na Pochod Praha – Prčice
Pochod Praha – Prčice zahrnuje také několik cyklotras, které vedou do Prčice z Prahy, Milevska a Tábora. Cyklotrasa z Prahy je vedena jako jednosměrná, cyklotrasy z Milevska a z Tábora jsou okružní. Suvenýr za zdolání trasy účastníci okružních cyklotras dostanou po návratu na místo startu, nikoliv v Prčici na náměstí. Ve všech rychlících mezi Prahou a Českými Budějovicemi je povolena přeprava jízdních kol pouze s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo. Z bezpečnostních důvodů nebude ve stanici Heřmaničky možný nástup cestujících s jízdním kolem do rychlíků. Cestujícím s jízdním kolem doporučujeme, aby při návratu do Prahy dojeli na kole do Benešova a odtud využili pravidelné příměstské osobní vlaky ze stanice Benešov u Prahy. Méně zdatní cyklisté mohou využít pravidelné osobní vlaky a mimořádné spěšné vlaky ze stanice Heřmaničky. I přes výrazné posílení těchto spojů ovšem nelze zaručit nástup všech cestujících s jízdním kolem.

Oletošním ročníku Pochodu Praha – Prčice jsme informovali zde: Jděte do Prčic! Legendární pochod láká na dvě desítky tras

Další informace je možné získat na stránkách www.cd.cz a také na lince Kontaktního centra ČD 840112113.


Začíná festival Den flamenka

Dnes v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Dnes v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Dnes v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Dnes v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Troja, Libeň: Zítra nepoteče voda

Dnes v 07:30

Ve středu 23. listopadu bude od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 8 – Troja, Libeň.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Dnes v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Požár autobusu způsobila technická závada

Dnes v 06:31

Včera večer od 22:17 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů z Holešovic u požáru autobusu v Čimické v Praze 8.

Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Včera v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Další krátké zprávy
Nahoru