Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu ostatních pravidelných spojů.

Vybrané odpolední vlaky navíc mimořádně zastaví na zastávce Heřmaničky. Posílená bude také regionální doprava, kromě vlaků z Prahy do Benešova a navazujících spojů do Tábora budou mít větší kapacitu také vlaky do Milevska a Sedlčan, kde jsou další startovní místa.

Účastníci pochodu mohou využít speciální „Celodenní jízdenku – region Středočeský / Prčice“ za 199 Kč, která bude platit v den pochodu ve 2. třídě všech vlaků ČD v širší oblasti Středočeského kraje.

Mimořádné vlaky na pochod Praha – Prčice
Před startem pochodu a po jeho závěru vypraví České dráhy pro účastníky mimořádné spěšné vlaky. Pojedou v 5:32, 7:16 a 8:12 z Prahy hl.n. do Tábora, v 5:22 z Prahy-Libně do Sedlčan, v 7:43 z Benešova u Prahy do Sedlčan a v 18:22 z Heřmaniček do Tábora. V opačném směru pojedou posilové spěšné vlaky v 7:25 ze Sedlčan do Benešova, v 18:38 z Heřmaniček do Prahy hl.n. a ve 22:22 z Olbramovic do Prahy hl.n. Některé z těchto vlaků pojedou v části trasy v časech pravidelných vlaků, nabídnou však větší kapacitu.

Pro cestu zpět z pochodu zajistí České dráhy také mimořádné osobní vlaky z Heřmaniček do Benešova u Prahy, na které budou navazovat příměstské osobní vlaky dále ve směru do Prahy. Odjezdy těchto posilových vlaků z Heřmaniček jsou naplánované každou hodinu mezi 15:38 a 21:38 (spoj v 18:38 pojede jako spěšný vlak přímo až do Prahy). Mimořádné osobní vlaky zastaví také ve Voticích, Olbramovicích a Bystřici u Benešova.

Mimořádná zastavení rychlíků ve stanicích Heřmaničky
V souvislosti s pochodem budou odpolední dálkové vlaky linky R17 Vltava / Lužnice mezi Prahou a Českými Budějovicemi mimořádně zastavovat ve stanici Heřmaničky. Sem budou výletníci přijíždět po ukončení pochodu kyvadlovou autobusovou linkou z cíle pochodu v Prčici. V Heřmaničkách zastaví každou hodinu mezi 14:46 a 19:46 a ještě ve 21:46 rychlíky ve směru z Prahy hl.n. do Českých Budějovic a Českých Velenic. V opačném směru do Prahy tu zastaví rychlíky každou hodinu mezi 14:15 a 21:15.

jizdni-rad-prcice-23


Autor: TZ, red

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru