Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Části Holešovic rozdělené železnicí spojí lávka
Ilustrační foto: archiv

Části Holešovic rozdělené železnicí spojí lávka

V pražských Holešovicích vznikne provizorní lávka, která propojí jejich část v okolí Veletržního paláce přes železnici s přilehlým brownfieldem s jejich částí od Argentinské ulice k Maninám v meandru Vltavy. Postavena by měla být v létě příštího roku. ČTK to řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Lávku nainstaluje Správa železnic (SŽ) a starat se o ni bude Praha 7. Na území Bubnů-Zátorů v budoucnu vznikne zcela nová čtvrť. Na území o rozloze 110 hektarů bude bydlet až 25 000 lidí, mají tu být administrativní budovy a vznikne nový park.

„Teď probíhá jednání s majitelem navazujícího pozemku, vypadá to dobře. Ten průchod je velmi důležitý pro lidi, kteří bydlí v Praze 7, aby se jim zkrátila cesta, protože když to máte obcházet, tak to je naprosto šílené. Ona tady navíc v minulosti již podobná lávka byla," řekla Burgerová.

Lávka bude v ose Veletržní ulice, překlene železniční trať a lidé se následně dostanou až do Argentinské ulice k přechodu pro chodce. V současné době musejí buď přes Strossmayerovo náměstí okolo stanice metra C Vltavská, nebo podchodem pod tratí na opačném konci Holešovic nedaleko Výstaviště.

V budoucnu bude v místě, kde lávka vznikne, podchod do nové čtvrti, jejíž výstavba se nyní chystá. Oba projekty podle místostarostky podpoří rovněž rozvoj takzvaného města krátkých vzdáleností.

Lávka bude provizorní a jejím vlastníkem bude SŽ, které ji zde sestaví. Sedmá městská část se o ni bude starat a uklízet ji. Poté, až vznikne zmíněný podchod, bude rozmontována. „Segementy se rozmontují a SŽ je použije jinde," řekla Burgerová.

Celkem na současném brownfieldu Bubny-Zátory vznikne 1,8 milionu metrů čtverečních ploch. Podle studie, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) zde vzniknou mimo jiné bytové i administrativní domy, park a u stanice metra C Vltavská budova filharmonie. Územím povede i železnice a bude zde několik železničních zastávek.


Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru