Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Části Holešovic rozdělené železnicí spojí lávka
Ilustrační foto: archiv

Části Holešovic rozdělené železnicí spojí lávka

V pražských Holešovicích vznikne provizorní lávka, která propojí jejich část v okolí Veletržního paláce přes železnici s přilehlým brownfieldem s jejich částí od Argentinské ulice k Maninám v meandru Vltavy. Postavena by měla být v létě příštího roku. ČTK to řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Lávku nainstaluje Správa železnic (SŽ) a starat se o ni bude Praha 7. Na území Bubnů-Zátorů v budoucnu vznikne zcela nová čtvrť. Na území o rozloze 110 hektarů bude bydlet až 25 000 lidí, mají tu být administrativní budovy a vznikne nový park.

„Teď probíhá jednání s majitelem navazujícího pozemku, vypadá to dobře. Ten průchod je velmi důležitý pro lidi, kteří bydlí v Praze 7, aby se jim zkrátila cesta, protože když to máte obcházet, tak to je naprosto šílené. Ona tady navíc v minulosti již podobná lávka byla," řekla Burgerová.

Lávka bude v ose Veletržní ulice, překlene železniční trať a lidé se následně dostanou až do Argentinské ulice k přechodu pro chodce. V současné době musejí buď přes Strossmayerovo náměstí okolo stanice metra C Vltavská, nebo podchodem pod tratí na opačném konci Holešovic nedaleko Výstaviště.

V budoucnu bude v místě, kde lávka vznikne, podchod do nové čtvrti, jejíž výstavba se nyní chystá. Oba projekty podle místostarostky podpoří rovněž rozvoj takzvaného města krátkých vzdáleností.

Lávka bude provizorní a jejím vlastníkem bude SŽ, které ji zde sestaví. Sedmá městská část se o ni bude starat a uklízet ji. Poté, až vznikne zmíněný podchod, bude rozmontována. „Segementy se rozmontují a SŽ je použije jinde," řekla Burgerová.

Celkem na současném brownfieldu Bubny-Zátory vznikne 1,8 milionu metrů čtverečních ploch. Podle studie, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) zde vzniknou mimo jiné bytové i administrativní domy, park a u stanice metra C Vltavská budova filharmonie. Územím povede i železnice a bude zde několik železničních zastávek.


Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

Včera ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

Včera ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

Včera v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Včera ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Další články
Nahoru