Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Část tunelů na lince A pražského metra rozsvítí úsporné LED osvětlení
Ilustrační foto: archiv DPP

Část tunelů na lince A pražského metra rozsvítí úsporné LED osvětlení

Modernizace se po více než čtyřech desítkách let provozu dočká systém osvětlení v tunelech a navazujících částech stanic Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad a Flora trasy A pražského metra. Projekt výměny zastaralých světel za moderní LED svítidla v pondělí odsouhlasili radní hlavního města. Většinu potřebných prostředků poskytne pražský operační program. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.  

Osvětlovací soustavy, které se budou měnit, sloužily od uvedení stanic do provozu, tedy od konce 70. let minulého století. Jejich nahrazení moderním zařízením přijde na téměř 87 milionů korun, přičemž 85 procent potřebných výdajů uhradí pražský Operační program Praha – pól růstu ČR. 

„Životnost původního osvětlení je u konce – je značně poruchové a nelze ho dostatečně přizpůsobovat aktuálním potřebám. Provoz je navíc energeticky náročný, a tedy nákladný i zatěžující životní prostředí. Jsem proto velmi rád, že se nám podařilo zajistit prostředky nutné pro jejich nahrazení moderními, výkonnými a energeticky efektivními LED svítidly,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). 

Odstranění starých a montáž nových svítidel se uskuteční bez omezení běžného provozu. Práce na výměně potrvají do května příštího roku a završí je potřebné revize a zkušební provoz. 


Autor: puc

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Dnes ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru