Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Část tunelů na lince A pražského metra rozsvítí úsporné LED osvětlení
Ilustrační foto: archiv DPP

Část tunelů na lince A pražského metra rozsvítí úsporné LED osvětlení

Modernizace se po více než čtyřech desítkách let provozu dočká systém osvětlení v tunelech a navazujících částech stanic Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad a Flora trasy A pražského metra. Projekt výměny zastaralých světel za moderní LED svítidla v pondělí odsouhlasili radní hlavního města. Většinu potřebných prostředků poskytne pražský operační program. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.  

Osvětlovací soustavy, které se budou měnit, sloužily od uvedení stanic do provozu, tedy od konce 70. let minulého století. Jejich nahrazení moderním zařízením přijde na téměř 87 milionů korun, přičemž 85 procent potřebných výdajů uhradí pražský Operační program Praha – pól růstu ČR. 

„Životnost původního osvětlení je u konce – je značně poruchové a nelze ho dostatečně přizpůsobovat aktuálním potřebám. Provoz je navíc energeticky náročný, a tedy nákladný i zatěžující životní prostředí. Jsem proto velmi rád, že se nám podařilo zajistit prostředky nutné pro jejich nahrazení moderními, výkonnými a energeticky efektivními LED svítidly,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). 

Odstranění starých a montáž nových svítidel se uskuteční bez omezení běžného provozu. Práce na výměně potrvají do května příštího roku a završí je potřebné revize a zkušební provoz. 


Autor: puc

Omezení provozu na náplavce Rašínova nábřeží

13. září 2022 ve 20:56

Ve dnech 19.–25. září bude omezen provoz na náplavce Rašínova nábřeží v úseku před restaurací Vltava, mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Na tomto místě bude náplavka zcela uzavřena z důvodu výkopových prací a stavebních úprav v rámci zasíťování Rašínova nábřeží/ realizace nových inženýrských sítí...

Další články
Nahoru