Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Část tunelů na lince A pražského metra rozsvítí úsporné LED osvětlení
Ilustrační foto: archiv DPP

Část tunelů na lince A pražského metra rozsvítí úsporné LED osvětlení

Modernizace se po více než čtyřech desítkách let provozu dočká systém osvětlení v tunelech a navazujících částech stanic Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad a Flora trasy A pražského metra. Projekt výměny zastaralých světel za moderní LED svítidla v pondělí odsouhlasili radní hlavního města. Většinu potřebných prostředků poskytne pražský operační program. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.  

Osvětlovací soustavy, které se budou měnit, sloužily od uvedení stanic do provozu, tedy od konce 70. let minulého století. Jejich nahrazení moderním zařízením přijde na téměř 87 milionů korun, přičemž 85 procent potřebných výdajů uhradí pražský Operační program Praha – pól růstu ČR. 

„Životnost původního osvětlení je u konce – je značně poruchové a nelze ho dostatečně přizpůsobovat aktuálním potřebám. Provoz je navíc energeticky náročný, a tedy nákladný i zatěžující životní prostředí. Jsem proto velmi rád, že se nám podařilo zajistit prostředky nutné pro jejich nahrazení moderními, výkonnými a energeticky efektivními LED svítidly,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). 

Odstranění starých a montáž nových svítidel se uskuteční bez omezení běžného provozu. Práce na výměně potrvají do května příštího roku a završí je potřebné revize a zkušební provoz. 


Autor: puc

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

Včera ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Po zimní pauze se do ulic vrátily sdílené elektroskútry BeRider

11. března 2023 ve 12:18

Platforma BeRider od Škoda Auto DigiLab po zimní pauze zahajuje novou sezónu. Od pondělí 6. března je v pražském provozu bezmála 200 strojů a další budou přibývat. Novinkou pro začátek sezóny je možnost delší rezervace skútru.

Další články
Nahoru