Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Část sortimentu od trhovců ze zrušených vánočních trhů odkoupí hlavní město
Stánky na Staroměstském náměstí letos ani neotevřely. Foto: Taiko

Část sortimentu od trhovců ze zrušených vánočních trhů odkoupí hlavní město

Pražský magistrát odkoupí od trhovců ze zrušených vánočních trhů část sortimentu. Připraveno bude 3257 vánočních balíčků, za které město vydá 814 250 korun. Dárky dostanou klienti a zaměstnanci sociálních zařízení nebo lékaři. Na svém pondělním jednání o tom rozhodli pražští radní. Vláda na konci listopadu zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol.

Radní hlavního města rozhodli o pomoci prodejcům, kteří byli postiženi zrušením adventních a vánočních trhů v Praze a kteří využili nabídky k odkupu části sortimentu. Jedná se zejména o řemeslné výrobky – ozdoby a dekorace.

Zároveň chce městská rada poděkovat zdravotnímu personálu na jednotkách intenzívní péče (JIP) pražských nemocnic, které jsou v současné situaci nejvytíženějšími odděleními, ocenit jejich práci a k poděkování připojit vánoční balíčky.

Další balíčky budou putovat k rukám zaměstnanců a klientů domovů seniorů a dalších sociálních zařízení hlavního města Prahy.

„Většina prodejců z vánočních a adventních trhů je nyní bez cash-flow. Nakoupila, vyrobila zboží, zainvestovala do pronájmu stánků a nyní se ocitli bez příjmů. Je potřeba, aby hlavní město obdobně jak jako Ostrava, Plzeň, Jihlava a další města v republice nabídla určitou formu podpory. Hlavní město skrze provozovatele trhů na Staroměstském náměstí přistoupilo k odkupu části vánočního zboží ve formě dárkových balíčkům pro zaměstnance městských organizací, které poslední měsíce vykonávají Praze a jejím občanům velkou službu v oblasti sociální a zdravotní péče,“ uvedl radní Jan Chabr (TOP 09).

Pro zdravotníky na JIP odděleních v pražských nemocnicích bude vyčleněno 600 vánočních balíčků s poděkováním za jejich náročnou práci. „Kromě zařízení sociálních služeb si také všichni zdravotníci zaslouží poděkování za svou náročnou práci, kterou dennodenně odvádí," řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

„Uvědomuji si, že největším poděkováním by bylo dopřát jim zasloužený odpočinek a klidné svátky strávené se jejich blízkými. Místo toho mnoho ale mnozí z nich zůstanou v práci i přes Vánoce. Za hlavní město chceme aspoň symbolicky těm, na které dopadá pandemie vahou největší, drobným vánočním balíčkem ukázat, že na ně myslíme a vážíme si jejich práce,“ dodal.

Mimo zdravotníků na jednotkách intenzivní péče a pracovníků a klientů domovů pro seniory obdrží balíčky také například klienti Dětského centra Paprsek, Jedličkova ústavu, nebo Domova pro zrakově postižené Paleta.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru