Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Část sortimentu od trhovců ze zrušených vánočních trhů odkoupí hlavní město
Stánky na Staroměstském náměstí letos ani neotevřely. Foto: Taiko

Část sortimentu od trhovců ze zrušených vánočních trhů odkoupí hlavní město

Pražský magistrát odkoupí od trhovců ze zrušených vánočních trhů část sortimentu. Připraveno bude 3257 vánočních balíčků, za které město vydá 814 250 korun. Dárky dostanou klienti a zaměstnanci sociálních zařízení nebo lékaři. Na svém pondělním jednání o tom rozhodli pražští radní. Vláda na konci listopadu zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol.

Radní hlavního města rozhodli o pomoci prodejcům, kteří byli postiženi zrušením adventních a vánočních trhů v Praze a kteří využili nabídky k odkupu části sortimentu. Jedná se zejména o řemeslné výrobky – ozdoby a dekorace.

Zároveň chce městská rada poděkovat zdravotnímu personálu na jednotkách intenzívní péče (JIP) pražských nemocnic, které jsou v současné situaci nejvytíženějšími odděleními, ocenit jejich práci a k poděkování připojit vánoční balíčky.

Další balíčky budou putovat k rukám zaměstnanců a klientů domovů seniorů a dalších sociálních zařízení hlavního města Prahy.

„Většina prodejců z vánočních a adventních trhů je nyní bez cash-flow. Nakoupila, vyrobila zboží, zainvestovala do pronájmu stánků a nyní se ocitli bez příjmů. Je potřeba, aby hlavní město obdobně jak jako Ostrava, Plzeň, Jihlava a další města v republice nabídla určitou formu podpory. Hlavní město skrze provozovatele trhů na Staroměstském náměstí přistoupilo k odkupu části vánočního zboží ve formě dárkových balíčkům pro zaměstnance městských organizací, které poslední měsíce vykonávají Praze a jejím občanům velkou službu v oblasti sociální a zdravotní péče,“ uvedl radní Jan Chabr (TOP 09).

Pro zdravotníky na JIP odděleních v pražských nemocnicích bude vyčleněno 600 vánočních balíčků s poděkováním za jejich náročnou práci. „Kromě zařízení sociálních služeb si také všichni zdravotníci zaslouží poděkování za svou náročnou práci, kterou dennodenně odvádí," řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

„Uvědomuji si, že největším poděkováním by bylo dopřát jim zasloužený odpočinek a klidné svátky strávené se jejich blízkými. Místo toho mnoho ale mnozí z nich zůstanou v práci i přes Vánoce. Za hlavní město chceme aspoň symbolicky těm, na které dopadá pandemie vahou největší, drobným vánočním balíčkem ukázat, že na ně myslíme a vážíme si jejich práce,“ dodal.

Mimo zdravotníků na jednotkách intenzivní péče a pracovníků a klientů domovů pro seniory obdrží balíčky také například klienti Dětského centra Paprsek, Jedličkova ústavu, nebo Domova pro zrakově postižené Paleta.


Autor: puc

Praha 5 zve na Adventní koncert filmové hudby

Dnes v 11:21

Adventní koncert filmové hudby se koná 11. prosince od 16 hodin v Obřadní síni radnice Prahy 5.

Vánoční bezlepkový trh

Dnes v 08:30

Vánoční cukroví, vánočku, tradičního smaženého kapra, nic z toho si nemohou dát děti a dospělí, kterým byla diagnostikována celiakie, závažné a bohužel neléčitelné autoimunitní onemocnění. Při nedodržování diety hrozí neprospívání, psychické potíže, anémie, gynekologické problémy jako je...

Vánoce na Desítce: Neděle ve znamení vážné hudby a vánoční městečko

Dnes v 08:05

Hlavní program Vánoc na Desítce proběhne na náměstí Svatopluka Čecha. Od 18. do 23. prosince tady bude stát vánoční městečko s ukázkou řemesel a dílničkami pro děti i zpěvem v podání dětských sborů. Největší hudební tahák letošních desítkových Vánoc se ale chystá už tuto neděli: v kostele svatého...

Charitativní Štědrovečerní večeře na Chodově

Dnes v 07:35

V Nákupním centru Westfield Chodov se letos opět pořádá charitativní Štědrovečerní večeře. Akce je určená pro potřebné, kteří si nemohou atmosféru Štědrého večera užít se svými blízkými nebo si to nemohou finančně dovolit.

Novoměstský advent 2022 v Praze 2

Dnes v 07:34

Předvánoční jarmark Novoměstský advent 2022 se koná 10. a 11. prosince v Novoměstské radnici v Praze 2.

Adventní koncert v kapli sv. Václava

Dnes v 07:14

Adventní koncert se koná v úterý 13. prosince od 18:30 hodin v kapli sv. Václava v Suchdole.

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Další články
Nahoru