Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Část sortimentu od trhovců ze zrušených vánočních trhů odkoupí hlavní město
Stánky na Staroměstském náměstí letos ani neotevřely. Foto: Taiko

Část sortimentu od trhovců ze zrušených vánočních trhů odkoupí hlavní město

Pražský magistrát odkoupí od trhovců ze zrušených vánočních trhů část sortimentu. Připraveno bude 3257 vánočních balíčků, za které město vydá 814 250 korun. Dárky dostanou klienti a zaměstnanci sociálních zařízení nebo lékaři. Na svém pondělním jednání o tom rozhodli pražští radní. Vláda na konci listopadu zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol.

Radní hlavního města rozhodli o pomoci prodejcům, kteří byli postiženi zrušením adventních a vánočních trhů v Praze a kteří využili nabídky k odkupu části sortimentu. Jedná se zejména o řemeslné výrobky – ozdoby a dekorace.

Zároveň chce městská rada poděkovat zdravotnímu personálu na jednotkách intenzívní péče (JIP) pražských nemocnic, které jsou v současné situaci nejvytíženějšími odděleními, ocenit jejich práci a k poděkování připojit vánoční balíčky.

Další balíčky budou putovat k rukám zaměstnanců a klientů domovů seniorů a dalších sociálních zařízení hlavního města Prahy.

„Většina prodejců z vánočních a adventních trhů je nyní bez cash-flow. Nakoupila, vyrobila zboží, zainvestovala do pronájmu stánků a nyní se ocitli bez příjmů. Je potřeba, aby hlavní město obdobně jak jako Ostrava, Plzeň, Jihlava a další města v republice nabídla určitou formu podpory. Hlavní město skrze provozovatele trhů na Staroměstském náměstí přistoupilo k odkupu části vánočního zboží ve formě dárkových balíčkům pro zaměstnance městských organizací, které poslední měsíce vykonávají Praze a jejím občanům velkou službu v oblasti sociální a zdravotní péče,“ uvedl radní Jan Chabr (TOP 09).

Pro zdravotníky na JIP odděleních v pražských nemocnicích bude vyčleněno 600 vánočních balíčků s poděkováním za jejich náročnou práci. „Kromě zařízení sociálních služeb si také všichni zdravotníci zaslouží poděkování za svou náročnou práci, kterou dennodenně odvádí," řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

„Uvědomuji si, že největším poděkováním by bylo dopřát jim zasloužený odpočinek a klidné svátky strávené se jejich blízkými. Místo toho mnoho ale mnozí z nich zůstanou v práci i přes Vánoce. Za hlavní město chceme aspoň symbolicky těm, na které dopadá pandemie vahou největší, drobným vánočním balíčkem ukázat, že na ně myslíme a vážíme si jejich práce,“ dodal.

Mimo zdravotníků na jednotkách intenzivní péče a pracovníků a klientů domovů pro seniory obdrží balíčky také například klienti Dětského centra Paprsek, Jedličkova ústavu, nebo Domova pro zrakově postižené Paleta.


Autor: puc

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru