Dnes Sobota - obcasny-dest -1°C
Zítra Neděle - zatazeno 1°C
Sobota 4. 12. 2021
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Část cyklostezky přestane po letech přerušovat louka, úpravy by měly proběhnout letos
Snímek z roku 2019, na kterém je vidět přerušení vyasfaltovaného úseku. Místo vypadá stále stejně, letos se však možná už změní. Foto: JP

Část cyklostezky přestane po letech přerušovat louka, úpravy by měly proběhnout letos

Na frekventované cyklostezce mezi centrem Prahy a Vraným nad Vltavou na pravém břehu Vltavy je před Jarovem místo asfaltového povrchu nezpevněná pěšina na louce. I když je dlouhodobě slibovaná náprava, tento nevyhovující stav trvá od zprovoznění stezky, tedy už sedmým rokem. Letos by konečně mělo dojít k nápravě. Musí však být splněna jedna podmínka. 

„Na stavební akci CYKLO Zbraslav – Jarov, 2. etapa, máme přiděleny finanční prostředky, připravujeme veřejnou zakázku na dodavatele stavby a předpokládáme zahájení v letošním roce,“ uvedla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK).

stezka-vrane Tato městská akciová společnost v roce 2014 cyklostezku vybudovala. Důvodem nedokončení zhruba pět set metrů dlouhého úseku byly nevyřešené majetkové vztahy s Arcibiskupstvím pražským, majitelem pozemku, přes který pěšina vede.

TSK si dávala rok, maximálně dva, na vyasfaltování daného úseku. Tedy na vyřešení všech právních náležitostí, které bránily dobudování stezky. Alespoň o tom od roku 2014 informovala na značkách stojících u obou konců louky. Roky plynuly a v místě se nic nedělo.

Až v roce 2019 bylo oznámeno, že se konečně podařilo dotáhnout výkup pozemků a dokončení cyklostezky posunout do fáze projektové přípravy. Bylo vydáno vydané územní rozhodnutí s nabytím právní moci, dokumentace pro stavební povolení byla projednána s většinou dotčených orgánů státní správy a správci.

Věřilo se, že se dostavba stihne v roce 2019, nejpozději do začátku loňské cyklistické sezóny. Nastalo však další zdržení, minimálně o rok. Letos by se konečně mohlo začít.

„Důležitou podmínkou zahájení výstavby, která by mohla ovlivnit realizaci, je kácení nebezpečných dřevin, což musíme udělat v době vegetačního klidu, ale čekáme na zasmluvnění možnosti vstupu na sousední pozemky,“ dodala Lišková.

Pokud by se tak v následujících týdnech nepodařilo vyřešit vstup na sousední pozemky, bude se muset čekat na podzim.

Na páteřní pravobřežní cyklostezce byl od loňska stavební ruch na úseku blíže k Praze. Mezi Zbraslaví a Modřany probíhala kompletní oprava za zhruba třicet milionů korun.    Bylo provedeno zpevnění podloží a výměna povrchu. Cyklisté a chodci museli využít objížďku po nezpevněném povrchu, bruslaři měli smůlu úplně.

Práce jsou však u konce. „Akce je v podstatě hotová, čekáme na vhodné klimatické období, abychom mohli pouze provést hydroosev a vodorovné dopravní značení,“ dodala mluvčí TSK Barbora Lišková.


Autor: Jan Puci

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru