Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Část cyklostezky přestane po letech přerušovat louka, úpravy by měly proběhnout letos
Snímek z roku 2019, na kterém je vidět přerušení vyasfaltovaného úseku. Místo vypadá stále stejně, letos se však možná už změní. Foto: JP

Část cyklostezky přestane po letech přerušovat louka, úpravy by měly proběhnout letos

Na frekventované cyklostezce mezi centrem Prahy a Vraným nad Vltavou na pravém břehu Vltavy je před Jarovem místo asfaltového povrchu nezpevněná pěšina na louce. I když je dlouhodobě slibovaná náprava, tento nevyhovující stav trvá od zprovoznění stezky, tedy už sedmým rokem. Letos by konečně mělo dojít k nápravě. Musí však být splněna jedna podmínka. 

„Na stavební akci CYKLO Zbraslav – Jarov, 2. etapa, máme přiděleny finanční prostředky, připravujeme veřejnou zakázku na dodavatele stavby a předpokládáme zahájení v letošním roce,“ uvedla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK).

stezka-vrane Tato městská akciová společnost v roce 2014 cyklostezku vybudovala. Důvodem nedokončení zhruba pět set metrů dlouhého úseku byly nevyřešené majetkové vztahy s Arcibiskupstvím pražským, majitelem pozemku, přes který pěšina vede.

TSK si dávala rok, maximálně dva, na vyasfaltování daného úseku. Tedy na vyřešení všech právních náležitostí, které bránily dobudování stezky. Alespoň o tom od roku 2014 informovala na značkách stojících u obou konců louky. Roky plynuly a v místě se nic nedělo.

Až v roce 2019 bylo oznámeno, že se konečně podařilo dotáhnout výkup pozemků a dokončení cyklostezky posunout do fáze projektové přípravy. Bylo vydáno vydané územní rozhodnutí s nabytím právní moci, dokumentace pro stavební povolení byla projednána s většinou dotčených orgánů státní správy a správci.

Věřilo se, že se dostavba stihne v roce 2019, nejpozději do začátku loňské cyklistické sezóny. Nastalo však další zdržení, minimálně o rok. Letos by se konečně mohlo začít.

„Důležitou podmínkou zahájení výstavby, která by mohla ovlivnit realizaci, je kácení nebezpečných dřevin, což musíme udělat v době vegetačního klidu, ale čekáme na zasmluvnění možnosti vstupu na sousední pozemky,“ dodala Lišková.

Pokud by se tak v následujících týdnech nepodařilo vyřešit vstup na sousední pozemky, bude se muset čekat na podzim.

Na páteřní pravobřežní cyklostezce byl od loňska stavební ruch na úseku blíže k Praze. Mezi Zbraslaví a Modřany probíhala kompletní oprava za zhruba třicet milionů korun.    Bylo provedeno zpevnění podloží a výměna povrchu. Cyklisté a chodci museli využít objížďku po nezpevněném povrchu, bruslaři měli smůlu úplně.

Práce jsou však u konce. „Akce je v podstatě hotová, čekáme na vhodné klimatické období, abychom mohli pouze provést hydroosev a vodorovné dopravní značení,“ dodala mluvčí TSK Barbora Lišková.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru