Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Část pravobřežní cyklostezky na jihu Prahy je po opravě širší, pracovalo se na několika úsecích
Byl vyasfaltován úsek přes louku u Jarova, roky se tam jezdilo po nezpevněném povrchu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Část pravobřežní cyklostezky na jihu Prahy je po opravě širší, pracovalo se na několika úsecích

Frekventovaná pražská cyklostezka A2 prošla v úseku okolo Radotínského mostu ve Zbraslavi (od mostu Závodu Míru po Lahovický most) rekonstrukcí. Dočkala se opravy povrchu a v některých úsecích i rozšíření.
cyklostezka-zbraslav

Slavnostní zprovoznění opraveného úseku. Foto: P12

Hlavní rekonstrukční práce probíhaly loni od července do prosince. Letos na jaře nechala Technická správa komunikací (TSK), která rekonstrukci měla na starost, provést kompletní sadové úpravy, doplnit vodorovné dopravní značení a provést dokončovací práce. 

Cyklotrasa A2 patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejvytíženějších v hlavním městě. Z toho důvodu se v rekonstruovaných úsecích přistoupilo také k jejímu rozšíření z 2,5 metru na tři metry. Na svazích nad gabionovými zdmi přibyly také dvě řady stromořadí.

„Rekonstrukci potřebovala zejména část cyklostezky v oblasti náspu. Ten začal po povodních sedat, čímž došlo k poškození povrchu komunikace,“ popisuje okolnosti stavební akce Josef Richtr, náměstek generálního ředitele TSK zodpovědný za oblast investic. 

„Upravený svah jsme stabilizovali pomocí nově vystavěných zdí o délce 170 metrů. Horní hranu gabionových zdí jsme, stejně jako nebezpečné úseky stezky, osadili zábradlím,“ vyjmenovává provedené práce. O ty se postarala společnost SWIETELSKY stavební, Dopravní stavby Střed, oblast Praha. 

„Vítáme rozšíření a úpravy nejvytíženější cyklostezky v Praze. Naším cílem je pokračovat v těchto úpravách i na dalších úsecích, aby cyklostezka A2 poskytla maximální komfort všem Pražanům, ať už cyklistům, běžcům, bruslařům, či chodcům na jejich procházkách podél Vltavy,“ říká první místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS).

Právě završené stavební práce jsou součástí uceleného konceptu na podporu rozvoje cyklistické infrastruktury v metropoli. V letošním roce se TSK plánuje soustředit zejména na propojení jednotlivých cyklistických tras na území hlavního města.

V těchto dnech probíhají dokončovací práce na páteřní cyklostezce A2 na jihu Prahy, kde je již nyní průjezdný půl kilometru dlouhý úsek stezky Zbraslav–Jarov (II. etapa), který chyběl kvůli nevyřešeným majetkoprávním vztahům. Léta zde byla pouze polní cesta. 

Další dokončovanou částí stezky A2 je překlenutý brod na Ohrobeckém potoku, kde proběhlo zatrubnění vodního toku s novou konstrukcí cyklostezky v místě hospodářského přejezdu.

Další novinkou, která na cyklisty čeká v nejbližších dnech, je dokončení rekonstrukce a rozšíření stezky A1 v úseku od přemostění Radotínského potoka k ulici Šárovo kolo.

„Za poslední rok čím dál více Pražanů jezdí na kole a chodí pěšky. V Praze přibylo až 80 tisíc nováčků, kteří si poprvé zkusili městskou cyklistiku. Celkem 340 tisíc lidí se loni projelo na kole po Praze. Naštěstí jsme dostatek úsilí věnovali přípravě projektů, abychom dnes mohli začít sklízet ovoce v podobě nových stezek,“ uvádí náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).


Nové prostory registru vozidel ve Vysočanech

Včera v 06:48

Od pondělí 14. června bude ve Vysočanech spuštěn registr vozidel ve zcela nových prostorách. Ty původní byly využívány od roku 1998, přičemž úroveň prostředí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, již neodpovídala současným požadavkům. Oproti předchozímu pracovišti umožní dosažení vyšší kapacity...

Práce v Průběžné ulici změní vedení linek autobusů a tramvají v Zahradním Městě

12. června 2021 ve 21:22

Kvůli pracím na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mostem bude od pondělí 14. června od cca 23:30 do středy 15. září do cca 23:30 obousměrně přerušen provozu tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař a dojde také ke změnám ve vedení autobusových linek v oblasti...

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

10. června 2021 v 07:34

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Skútry projedou Prahou

9. června 2021 v 17:12

V sobotu 12. června se koná 18. ročník akce Skútršňůra – spanilá jízda skútrů z Prahy na Slapskou přehradu. Povede na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7, 8, 12 a 16. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Červnové uzavírky Bubenečského tunelu

9. června 2021 ve 12:38

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Letenský tunel se ve čtvrtek uzavře

9. června 2021 ve 12:31

Z důvodu mytí bude Letenský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Na Národní se bude opravovat most, centrum čeká dopravní omezení

9. června 2021 v 10:19

Technická správa komunikací zahájí ve čtvrtek 17. června 2021 práce na opravě mostu v Národní ulici přes ulici Divadelní. Práce by měly být hotové do konce tohoto roku a budou rozděleny na etapy.

Další články
Nahoru