Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Část parku v Sadech Bratří Čapků čeká revitalizace
Návrh řešení části parku. Zdroj vizualizace: Praha 2

Část parku v Sadech Bratří Čapků čeká revitalizace

Radnice Prahy 2 opraví část parku v Sadech Bratří Čapků na Vinohradech mezi ulicemi Dykovou a Slovenskou. Promění prostor před místní základní školou, kde přibudou nové herní prvky pro děti a obnoví se zeleň. Kdy přesně práce začnou a na kolik vyjdou, není v tuto chvíli známé. Architektonickou studii připravilo U/U Studio.

Radnice Prahy 2 představila v úterý večer zájemcům z řad veřejnosti záměr revitalizace části parku v Sadech Bratří Čapků. Veřejné projednání architektonické studie společnosti U / U Studio s.r.o., které se uskutečnilo na půdě, se setkalo s velkým zájmem občanů.

„Městská část zadáním studie a uspořádáním úterního veřejného projednání v Základní škole Kladská reagovala na dlouhodobé stížnosti občanů a protichůdné názory různých zájmových skupin – pejskařů, rodičů dětí a pedagogů místní základní školy, týkající se neutěšeného stavu travnaté plochy parku, psí loučky a aktuálního režimu parku,“ sdělila mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Park je v současné době užíván ve večerních hodinách, o svátcích a o víkendech jako psí louka, a ve zbývajícím čase jako plocha na hraní dětí.

„Architektonická studie, která představila návrh řešení prostoru, vzbudila očekávaný zájem veřejnosti. Z následné diskuze s občany jsme si pak společně s architekty a krajináři odnesli řadu zajímavých podnětů, se kterými budeme pracovat při přípravě samotného projektu. Jsem moc rád, že se touto cestou podařilo občany do celé věci zapojit. Chceme, aby proměna parku byla výsledkem společného úsilí a kompromisu, a vzniklý prostor sloužil všem,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Recman (ODS), do jehož gesce spadá oblast životního prostředí a oblast výstavby a územního rozvoje. 

Architektonická studie vedle různých herních prvků, nové psí loučky a kaskádovitě řešeného prostoru před školou představila také návrh systémových opatření zelené a modré infrastruktury, která reaguje na klimatické změny v prostředí měst.

Plánují se hřiště na basketbal a další míčové sporty nebo dráha pro skateboardisty a bruslaře. Vzniknout má i nové posezení.

Počítá se zakládáním trávníků, další výsadbou stromů a zeleně a pamatuje i na opatření k zadržení a regulaci vody v případě přívalových srážek. Studie rovněž navrhuje použití převážně ekologických a propustných materiálů, které přispějí k lepšímu hospodaření s vodou. 

Z parku má podle návrhu zmizet 2035 metrů čtverečních asfaltu, který nahradí mimo jiné vodupropustné povrchy. Radnice nechá vysázet stromy a keře a přibude záhon trvalek.

„Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která ve svých parcích vyzkoušela dálkově řízený systém zavlažování, a to právě v Sadech Bratří Čapků. Později tento projekt chytrého zavlažování, který dokáže snížit spotřebu vody až o jednu čtvrtinu a šetří energie, rozšířila i do dalších parků,“ dodala Zoulová.


Autor: TZ, red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru