Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Část parku v Sadech Bratří Čapků čeká revitalizace
Návrh řešení části parku. Zdroj vizualizace: Praha 2

Část parku v Sadech Bratří Čapků čeká revitalizace

Radnice Prahy 2 opraví část parku v Sadech Bratří Čapků na Vinohradech mezi ulicemi Dykovou a Slovenskou. Promění prostor před místní základní školou, kde přibudou nové herní prvky pro děti a obnoví se zeleň. Kdy přesně práce začnou a na kolik vyjdou, není v tuto chvíli známé. Architektonickou studii připravilo U/U Studio.

Radnice Prahy 2 představila v úterý večer zájemcům z řad veřejnosti záměr revitalizace části parku v Sadech Bratří Čapků. Veřejné projednání architektonické studie společnosti U / U Studio s.r.o., které se uskutečnilo na půdě, se setkalo s velkým zájmem občanů.

„Městská část zadáním studie a uspořádáním úterního veřejného projednání v Základní škole Kladská reagovala na dlouhodobé stížnosti občanů a protichůdné názory různých zájmových skupin – pejskařů, rodičů dětí a pedagogů místní základní školy, týkající se neutěšeného stavu travnaté plochy parku, psí loučky a aktuálního režimu parku,“ sdělila mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Park je v současné době užíván ve večerních hodinách, o svátcích a o víkendech jako psí louka, a ve zbývajícím čase jako plocha na hraní dětí.

„Architektonická studie, která představila návrh řešení prostoru, vzbudila očekávaný zájem veřejnosti. Z následné diskuze s občany jsme si pak společně s architekty a krajináři odnesli řadu zajímavých podnětů, se kterými budeme pracovat při přípravě samotného projektu. Jsem moc rád, že se touto cestou podařilo občany do celé věci zapojit. Chceme, aby proměna parku byla výsledkem společného úsilí a kompromisu, a vzniklý prostor sloužil všem,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Recman (ODS), do jehož gesce spadá oblast životního prostředí a oblast výstavby a územního rozvoje. 

Architektonická studie vedle různých herních prvků, nové psí loučky a kaskádovitě řešeného prostoru před školou představila také návrh systémových opatření zelené a modré infrastruktury, která reaguje na klimatické změny v prostředí měst.

Plánují se hřiště na basketbal a další míčové sporty nebo dráha pro skateboardisty a bruslaře. Vzniknout má i nové posezení.

Počítá se zakládáním trávníků, další výsadbou stromů a zeleně a pamatuje i na opatření k zadržení a regulaci vody v případě přívalových srážek. Studie rovněž navrhuje použití převážně ekologických a propustných materiálů, které přispějí k lepšímu hospodaření s vodou. 

Z parku má podle návrhu zmizet 2035 metrů čtverečních asfaltu, který nahradí mimo jiné vodupropustné povrchy. Radnice nechá vysázet stromy a keře a přibude záhon trvalek.

„Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která ve svých parcích vyzkoušela dálkově řízený systém zavlažování, a to právě v Sadech Bratří Čapků. Později tento projekt chytrého zavlažování, který dokáže snížit spotřebu vody až o jednu čtvrtinu a šetří energie, rozšířila i do dalších parků,“ dodala Zoulová.


Autor: TZ, red

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru