Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Část náměstí Curieových na Starém Městě se přemění na park
Náměstí Curieových. Foto: Aktron / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Část náměstí Curieových na Starém Městě se přemění na park

Radní Prahy 1 na svém úterním jednání podpořili návrh na přeměnu části náměstí Curieových, která je v současnosti využívaná jako přístupová cesta a parkoviště, na klidovou zónu s parkem. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Pozemek vlastní hlavní město, proto je nutné před zahájením požádat magistrát o výpůjčku pozemku, následně návrh ještě musí schválit pražské zastupitelstvo. 

Potom už se může stávající asfaltová plocha změnit v zelenou, v plánu je i přidat herní prvky a lavičky. Podle plánů radnice bude parkování zrušeno, zůstane pouze přístup k přilehlým hotelům a prostor pro zásobování základní školy. 

„I toto je důležitý milník pro naši městskou část. Budeme spolupracovat s magistrátem, abychom co nejdříve mohli začít pracovat na parku, který poslouží nejen obyvatelům, ale i návštěvníkům naší krásné čtvrti. Ta potřebuje každý kousek kultivovaného veřejného prostoru a zeleně,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Tato iniciativa je skvělým příkladem toho, jak můžeme proměnit urbanistický prostor ve prospěch přírody a obyvatel. Zelený park využijí zejména děti ze ZŠ Curieových a jejich rodiče. V této části Starého Města navíc zeleň skutečně chybí,“ uvedla místostarostka Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1).


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru