dnes
Pondělí - oblacno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
0°C
Část frekventované Koněvovy ulice se kvůli rekonstrukci uzavře do konce října
Rekonstrukce Husitské ulice před dvěma lety způsobila například problémy MHD v Seifertově ulici. Foto: Facebook Pražské tramvaje

Část frekventované Koněvovy ulice se kvůli rekonstrukci uzavře do konce října

Na Žižkově se od pondělí do konce října v obou směrech uzavře průjezd rekonstruovanou Koněvovou ulicí v úseku mezi Rokycanovou a Prokopovou. ČTK o tom informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

V rámci pokračování rekonstrukce Koněvovy ulice na Žižkově dojde od pondělí 24. srpna k uzavření veškerého provozu po opravované části této komunikace, a to v úseku Rokycanova – Prokopova pro veškerou dopravu.

Doprava do centra bude vedena z ulice Koněvova do Rokycanovy ulice, Prokopovy a zpět do Husitské. Doprava z centra bude vedena po objízdné trase ulicemi Prokopova a Olšanská.

Autobusová doprava ve směru z centra bude vedena po objízdné trase ulicemi Prokopova, Rokycanova, Jeseniova a Ostromečská, kde bude otočena směrnost.
Ve směru do centra bude autobusová doprava z ulice Koněvova odkloněna do ulice Rokycanova, Prokopova a zpět do ulice Koněvova.

Autobusy v tomto směru budou zastavovat ve stávající zastávce v ulici Rokycanova. Změna tras a zastávek se dočasně dotkne linek číslo 133, 136, 175, 207, 908, 909, 913.
Po dobu uzavírky, která potrvá do 31. října, bude na hranicích stavby umožněno parkování pro zásobování objektů v uzavřené oblasti.

Místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení) řekl, že podle původních tvrzení TSK měl být po celou dobu oprav zachován provoz ve směru do centra. Očekává dopravní potíže.
„Obavy a nejistotu cítí kromě místních obyvatel i provozovatelé obchodů a služeb. Nechceme už opakovat zkušenost s Husitskou,“ sdělil Rut.

Oprava Husitské mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím způsobila v březnu 2018 krátce po zahájení dopravní kolaps v okolních ulicích. Bývalá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v souvislosti s dopravními potížemi prohlásila, že Pražané jsou ohledně dopravy „zpovykaní", za což se posléze omluvila.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru