dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská doprava

Část Českobrodské ulice projde rekonstrukcí

Technická správa komunikací zahájí ve středu 26. srpna rekonstrukci části ulice Českobrodská v úseku mezi Rožmberskou a Broumarskou ulicí. Jedná se o souvislou údržbu vozovky. Rekonstrukce bude ukončena do 1. října.

Rekonstrukce, dlouhá zhruba 1 km v šíři komunikace, zahrnuje kompletní odfrézování vozovky a následnou výměnou živičného povrchu. V plánu je ošetření trhlin a propadů v konstrukci vozovky.

Dále dojde k rektifikaci nebo výměně uličních vpustí a ostatních povrchových znaků inženýrských sítí. Bude obnoveno vodorovné dopravní značení.

V rámci souvislé údržby proběhne také oprava zastávek autobusu, které budou mít nový živičný povrch.

Dopravním omezením je částečná uzavírka komunikace po polovinách:

Od 26. 8. – 27. 8. bude provoz zachován obousměrně s omezením vždy jednoho jízdního pruhu (v místě křižovatky Rožmberská).

Od 28. 8. do ukončení bude řešen provoz jednosměrně směrem z centra.

Směr do centra povede po vyznačených objízdných trasách.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru