Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Časopis Pětka přechází na novou distribuci

Praha 5 připravila zásadní změnu distribuce svého radničního časopisu. Dosavadní roznos do schránek domácností skončil, počínaje květnovým vydáním už Pětku najdete v síti výdejních míst. Těch je nyní 140 a jsou rozprostřena po celé městské části. Časopis si v nich mohou vyzvedávat občané, kteří o něj mají skutečně zájem.

Nový systém distribuce by měl odstranit problémy, s nimiž se radnice dlouhodobě potýkala. Doručování do schránek vykazovalo řadu nedostatků – opakovaly se stížnosti, že časopis v různých lokalitách nechodí, leckde byly výtisky pohozené u vchodů a v domovních chodbách, ať už nerozdané, nebo naopak vyhozené. Kvalitu roznosu navíc při rozloze Prahy 5 a značném nákladu (48 000 ks) nebylo možné stoprocentně kontrolovat.

Aby si Pětka našla efektivnější cestu ke čtenáři, vytvořila radnice novou síť distribučních míst. Kromě objektů radnice zahrnuje školy, školky, zdravotnická zařízení, knihovny, kulturní instituce, ale také sportoviště nebo různé obchody, restaurace a kavárny. Časopis zde bude k dostání ve stojanech s logem Pětky nebo volně vyložený. 

„Snažili jsme se co nejhustěji pokrýt území celé městské části. Oslovili jsme téměř tři stovky organizací a provozoven, skoro polovina nám podala pomocnou ruku a dobrovolnicky se do našeho projektu zapojila. Všem chci moc poděkovat. Budeme se pochopitelně dál snažit, aby se distribuční síť Pětky ještě rozšířila. A věřím, že se nám další zájemci ozvou i sami a podpoří zdejší komunitní soužití,“ vysvětluje starostka Prahy 5 Radka Šimková (Praha 5 sobě).   

Součástí změny je také snížení nákladu Pětky, zpočátku na 20 tisíc výtisků. To by mělo reálněji odrážet čtenost papírové verze Pětky. Radnice si od nového modelu slibuje ekonomické úspory a větší ohleduplnost k životnímu prostředí. Zároveň s tím chce ale zájemcům nadále poskytovat dobrou dostupnost jejich oblíbeného měsíčníku. 

„Pro nás je důležité, aby tištěný časopis dostali i občané, kteří jsou hendikepovaní v pohybu. Proto jsme rádi, že v posledních letech začala fungovat příbuzenská a sousedská výpomoc. Předpokládáme tedy, že změna nepřinese žádné větší problémy, ale budeme samozřejmě monitorovat situaci a hledat cestu k případným zlepšením,“ konstatuje předsedkyně redakční rady Pětky Linda Neubergová (Piráti). 

Aktuální seznam a mapa distribučních míst Pětky jsou k dispozici na stránce www.praha5.cz/casopis-petka. Tamtéž lze najít i další informace a přehledné odpovědi na základní otázky, které se změnou doručování souvisejí.  


Autor: red

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Včera v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Včera ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Včera v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Včera v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Včera v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

20. května 2024 v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

20. května 2024 v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru