Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Časopis Paliativní medicína pro pražské praktické lékaře

Městská rada schválila poskytnutí dotace společnosti Centrum pro rozvoj paliativní péče ve výši 150 000 korun na výrobu a distribuci oborového časopisu Paliativní medicína. Díky dotaci bude moci být navýšen počet výtisků časopisu pro potřeby praktických lékařů na území Prahy.

Odborný časopis je novinkou. Jde o čtvrtletník a o jeho vydávání bylo rozhodnuto v listopadu 2020 na kongresu České společnosti paliativní medicíny. A protože časopis určený nejen lékařům, ale i zdravotním sestrám, sociálním pracovníkům a dalším, kteří v oboru paliativní medicína působí, se teprve rozvíjí a své místo a důvěru pro případné partnery a inzerenty musí teprve získat, je v prvních letech odkázán na dotační a grantovou podporu.

Čtvrtletník Paliativní medicína bude po konzultaci se Společností všeobecného lékařství distribuován všem praktickým lékařům registrovaným v hlavním městě Praze.


Autor: TZ, red

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru