Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Časopis Paliativní medicína pro pražské praktické lékaře

Městská rada schválila poskytnutí dotace společnosti Centrum pro rozvoj paliativní péče ve výši 150 000 korun na výrobu a distribuci oborového časopisu Paliativní medicína. Díky dotaci bude moci být navýšen počet výtisků časopisu pro potřeby praktických lékařů na území Prahy.

Odborný časopis je novinkou. Jde o čtvrtletník a o jeho vydávání bylo rozhodnuto v listopadu 2020 na kongresu České společnosti paliativní medicíny. A protože časopis určený nejen lékařům, ale i zdravotním sestrám, sociálním pracovníkům a dalším, kteří v oboru paliativní medicína působí, se teprve rozvíjí a své místo a důvěru pro případné partnery a inzerenty musí teprve získat, je v prvních letech odkázán na dotační a grantovou podporu.

Čtvrtletník Paliativní medicína bude po konzultaci se Společností všeobecného lékařství distribuován všem praktickým lékařům registrovaným v hlavním městě Praze.


Autor: TZ, red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Včera v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

27. ledna 2022 v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

27. ledna 2022 v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru