dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Čarodějové, strašidla, ježibaby. Žluté lázně se budou klepat strachy
Ilustrační foto: Žluté lázně

Čarodějové, strašidla, ježibaby. Žluté lázně se budou klepat strachy

Stylové loučení se sezónou připravil areál Žluté lázně v pražském Podolí. Celý dnešní den zde bude patřit čarodějům, ježibabám, strašidlům a dalším tajuplným postavám pohádkové říše, které se sem symbolicky slétnou na Strašidelný den plný kouzel. Zábavná akce je určena nejen nejmenším návštěvníkům, ale také jejich rodičům.

„Strašidelný den se ve Žlutých lázních uskuteční již potřetí a současně je náhradou za Den dětí, kterého se malí návštěvníci pravidelně účastnili, ovšem v důsledku letošních ničivých povodní jsme byli nuceni ho zrušit. Nikdo neodejde s prázdnou, na všechny čekají ceny nejen v mnoha soutěžích, ale domů si odnesou i vlastnoručně vyrobené předměty,“ říká Libuše Klinková, manažerka dětských programů společnosti Taiko, která je provozovatelem Žlutých lázní.

V Tančírně na hosty čekají nejrůznější čáry a triky, které se naučí v kouzelnické škole, rodinné klany se mezi sebou pustí do boje o vydlabání nejstrašidelnější dýně.

Připravena je zde i spousta soutěží – například o nejhezčí masku, nejlepšího tanečníka, či výrobu střelného prachu. Nebudou chybět ani oblíbené malůvky na obličej. To vše během celého dne bude doprovázet kouzelník svým vystoupením na pódiu. Od 16 hodin je na programu divadelní představení Veselý výlet.

Vedlejším dětským koutkem povede strašidelná pohádková stezka, na níž budou nejmenší účastníci plnit různé úkoly – samozřejmě pod dohledem pohádkových podstav. V Bubákově kouzelné dílně si zase vyzkoušejí vlastnoruční výrobu halloweenských dekorací. Podvečer vyvrcholí opékáním buřtů.

Strašidelný den se uskuteční od 10 do 19 hodin, vstup do areálu je zdarma.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru