dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Čarodějnice na Ladronce

V sobotu se v parku Ladronka v Praze koná 11. ročník Čarodějnic na Ladronce, tradičního a hojně navštěvovaného pálení čarodějnic. Program je složený z koncertů, divadelních vystoupení, výtvarných a sportovních dílen, řady soutěží, chybět nebudou spousty masek ani opékání špekáčků. Letošní ročník navíc zahájí Ladronka Piknik FOOD Festival. Vstup je zdarma. 

Jednou z výrazných novinek letošního ročníku je realizace festivalu jídla. V době oběda, ve 12 hodin, se otevřou stánky nejen s tradičními festivalovými specialitami, jako jsou burgery, steaky, bramboráky nebo třeba frgály a škvarkové tyčinky. Bude možné ochutnat např. také gruzínské nebo peruánské speciality, mexická jídla, norské grilované ryby, francouzské palačinky a makronky, srbskou pljeskavicu, belgické hranolky nebo třeba italské pochoutky či vegetariánské kari. V nabídce budou také kvalitní vína, káva, domácí limonády a pivo. Návštěvníci Čarodějnic na Ladronce rozhodně nepřijdou o špekáčky, které bude možné opékat na jednom z malých ohníčků.

V poledne začne také program na hlavním pódiu. Během FOOD festivalu bude hrát pražská dixielandová a swingová kapela The Dixieboys, která navodí tu správnou atmosféru. Později se na pódiu vystřídají např. děti z dětských domovů Krásná Lípa a Litoměřice s tanečním vystoupením, folklórní soubor Rosénka s vystoupením o jarních zvycích, pěvecký sbor DDM hl.m. Praha, Divadlo Kaká s představením Lakomá Barka od Jan Wericha nebo zábavná kapela Pískomil se vrací, která pobaví především děti.

Mezi posledními zahraje populární skupina Děda Mládek Illegal Band, která svým vlastním způsobem interpretuje známé písně Ivana Mládka. Celý program pak zakončí originální vystoupení souboru Amanitas, který ve svém vystoupení kombinuje prvky fireshow, žonglování, akrobacie, manipulace objekty, scénického tance, zpěvu, a to všechno je korunováno výraznými maskami a líčením.

Na pódiu se také odehraje finále volby Čarodějnice a Čaroděje roku a další soutěže. Vyhlašovat se zde budou i oblíbené soutěže Čarodějnice na kolečkách, Vyrob si svou čarodějnici nebo zbrusu nová hra Na koštěti kolem světa.

Bohatý program bude připravený i v prostoru parku Ladronka. Především děti se zabaví v uměleckých dílnách, během sportovních aktivit nebo třeba v hudební škole. Na místě se bude hrát fotbal, budou se půjčovat elektrokola, závodit na bruslích, kolech, koloběžkách i odrážedlech, odvážnější zájemci si mohou vyzkoušet vozítka gyrobot nebo se projet po překážkové dráze. Pro umělecky založené čaroděje a čarodějky budou připravené třeba dílny, kde se budou zdobit čelenky do vlasů, skládat origami záložky do knih, zdobit medové perníčky, vybarvovat obrázky, plést košíky, navlékat korálky nebo tvořit obří mýdlové bubliny. Zajímavý program má připravený také DDM hl.m. Prahy. Chybět nebude ani malování na obličej.

Další novinkou v programu bude celodenní čtení pohádek u Pohádkového stromu.

Designové výrobky na památku
Loňský ročník poprvé představil Design City, kde si návštěvníci akce mohli pořídit netradiční doplňky a další výrobky. Letos budou k sehnání originální rybičkové nožíky, modely letadel, ručně vyráběné šperky a dřevěné předměty, zajímavé oblečení nebo třeba tradiční syrské výrobky, jako jsou arabská káva nebo olivovo-vavřínová mýdla.

Na bezpečnost budou dbát hasiči, policie i bezpečnostní služba. Speciálním opatřením budou pásky s telefonním číslem rodičů, které mohou mít děti na ruce. Pásky budou k vyzvednutí na Infostánku. Přijdou vhod, když se nedopatřením dítě ztratí.

Program začíná ve 12:00, končí ve 21:00. Vstup je pro všechny zdarma.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru