dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Čarodějnice: Kromě velkých akcí se koná v Praze i řada menších oslav

Kromě velkých oslav čarodějnic se ve čtvrtek 30. dubna koná v Praze i řada menších sletů. Připravili jsme pro vás jejich seznam, abyste měli z čeho vybírat.

Malešický slet čarodějnic v Ecocity začíná v 15 hodin a velká vatra se rozhoří v 19 hodin. Akce se koná v projektu Ecocity Malešice u ulice Malešická.

Začarovaný park aneb Čarodějnice Prahy 4 se konají v DDM Hobby centrum 4. V 15 hodin na vás čeká chemická Laboratoř Baby Jagy, dálkově ovládané RC myši, kosmetický salón MAGIE a spousta dalších čarodějných zábavných zastavení.

Čarodějnická zábava U Minigolfu na Hutích v Praze 14 začne v 15 hodin. V 19:30 vzplane vatra, nabídne opékání špekáčků, zpívání u ohně a volná zábava. Skákací hrad, dětské atrakce, malování na obličej, vstup a parkování zdarma, občerstvení zajištěno.

Tradiční venkovní akce k oslavě svátku čarodějnic s programem pro celou rodinu připravilo Café Na půl cesty. V Centrálním parku Pankrác nabídne divadlo pro děti, exhibici bojových umění, kolotoč, skákací hrad, houpačky.

Čarodějnice v Loděnici Vltava nabízí od 15:30 do 18:30 odpoledne plné soutěží a zábavy s využitím lanového centra, lodiček.

Čarodějnický táborák v Domu dětí a mládeže Monet v Praze 12 nabízí od 16:30 soutěže a možnost opéct si vlastní špekáček.

Dům dětí a mládeže Ulita očekává čarodějnice v kostýmech. Volit se bude Miss čarodějnice 2015, přijde kouzelník Radim Šoch. Začíná se v 16:30.

V 17 hodin začne rej ve Šlechtovce. Připraveny jsou kreativní dílna, soutěže o nejlepší kostým, opékačka buřtů. V 19 hodin zahraje kapela Rolling Stones Revival Prague.

Pálit se bude i na minigolfu na Novodvorské. Zahraje skupina MEMPHIS2, v ceně vstupného je špekáček. Nad lesním divadlem, Praha 4.

Tradiční průvod s čarodějnicí a bohatý program připravila Praha 18. Průvod vyjde od radnice v 17 hodin, v pestrém programu na ploše u OC Letňany vystoupí skupina Kroky Michala Davida, Kouzelník Halamka nebo Ohnivec. Soutěže o nejkrásnější čarodějnicí a buřtíky.

V Hofmannově dvoře zahrají kapely Montace a Pohřební kapela, připraveno je občerstvení, ohně, buřty, stánky, pivo. Začátek v 17 hodin, program do půlnoci. Hoffmanův dvůr, Vinořské nám. 34, Praha 9.

Pálení čarodějnic na Gutovce v Praze 10 začne v 18 hodin zapálením ohně. Na děti čekají ohně, buřtíky, hasičské auto a vystoupení Fireshow.

V Praze 19 začne čarodějnické představení v 19 hodin vystoupením tanečnic z Ambrosie, připravena je soutěž o nejdůmyslnější převlek a vyrobenou čarodějnickou loutku. K dispozici bude i čarodějnický salón. O zábavu se postará skupina Holokrci. V Centrálním parku Kbely přivítáte ve 23:59 první Máj.

Čarodějnice se slétají i do Prague Glow Golfu od 19 hodin do 22 hodin. Každá dostane Cider Carling zdarma. Vstup v pracovním, tedy v čarodějnickém obleku. Opatovická 18, Praha 1.

SWINGové čarodějnice pořádá Nudný otec. Hudba vhodná pro všechny generace začíná ve 21 hodin. Dobrovského 22, Praha 7. 

Zbraslav pořádá soutěže, opékání buřtů, odměny pro nejhezčí masku. Na prostranství ve Slunečním městě od 17 hodin.

Praha – Újezd zve na stavění májky a pálení čarodějnic v 16 hodin na újezdském náměstí se postaví májka, poté na skále nedaleko brodu přes Botič začne v 18 hodin pálení čarodějnic. 

Čarodějnice v Satalicích se konají od 17 hodin na skautském hřišti u MŠ.

V Libuši, v Libušském lomu, bude zapálen oheň v 18 hodin. Zdarma buřtík a limo, od 16 hodin jízda na ponících. 

Praha Dubeč pořádá od 16 hodin rej čarodějnic za OD Tesco. Čeká vás pálení čarodějnice a opékání buřtíků.

Běchovické čarodějnice začnou v 16:30 v areálu Staré Pošty. V 17:30 vzplane oheň, a u něj vás čeká večerní hudební program. 

Praha – Březiněves bude u budovy úřadu pálit čarodějnice od 17 hodin až do půlnoci. 

V Čakovicích se slétnou čarodějnice do restaurace Maxim. Zahraje Tatanka, upálíte čarodějnici a uvidíte ohnivou show.

Již tradičně se od 17 hodin bude konat Pálení čarodějnic v Ďáblicích. A stejně jako v posledních letech budou na této akci s obcí spolupracovat ďábličtí členové Dobrovolného hasičského sboru, kteří obstarají čarodějnici, hranici a vše kolem ohně a ve 22 hodin odpálí ohňostroj. Pálení čarodějnic proběhne na travnatém prostranství na rohu ulic Hřenská a Kučerové.

Akce v centru Creative World, Skandinávská 15a, Praha 5, Stodůlky: Celý den bude věnován tajemnu, čarování, výkladům a mystičnu. Čarodějnické dopoledne bude určeno pro školy. Žáci si užijí speciální workshop, který bude zaměřený na pověsti a mýty, čarování a tvorbu vztahující se ke svátku čarodějnic. Po celý zbytek dne se bude v Creative World věštit budoucnost a zabývat se mystikou a tajemnem. Pro děti bude jako vždy připraven bohatý program se spoustou aktivit a tvorby. Maminky a babičky se mohou těšit na svět ozdravných kouzel pro tělo i mysl a věštění. 

Čarodějnice v dětských klubech v Ďáblíku, Karlíku a Osmíku začínají už v 10 hodin dopoledne. Rej čarodějnic – tanečky, soutěže, děti v maškarním oblečení. Čarodějnické pohybovky plné říkadel, básniček a skákání přes umělý ohýnek. Drobné soutěže, opékání vuřtů.

Pálení čarodějnic v areálu Spartaku Hrdlořezy nabídne od 17 hodin pro děti soutěže o ceny, trampolínu, skákací hrad, malování na obličej, opékání buřtů. Od 18 vystoupí kapela BLEK FLEK a večer velký oheň. Čarodějnický outfit vítán, těší se na vás čarodějnice z Břežanky! Občerstvení a buřty zajištěny. Areál Spartak Hrdlořezy, v ulici Před Mosty 1.

Čarodějnice na Střížkově. Stavění májky a pálení čarodějnic je od 17 hodin, Střížkováci ukáží, že i z takto seriózní akce je možné udělat taškařici: sůdí sa nebo sa nesůdí, co myslíte? Přijďte se přesvědčit do parku Václavka. Masky čarodějnic, čarodějů stréců a tetek vítány!

Čarodějnice se utkají v parku v Praze 13. V 17 hodin v Centrálním parku u mateřské školy v Bronzové ulici (nedaleko stanice metra B Lužiny) starosta zapálí velký oheň, který bude plápolat pod dohledem stodůleckých dobrovolných hasičů.

Hlavním bodem programu budou soutěže o nejkrásnější čarodějnici. Soutěžit se bude také o nejzajímavější ježibabí nos a nejlepší koště.

V doprovodném programu vystoupí Bohuš Matuš, Queen revival, František Nedvěd ml. a Eva Skalická. Těšit se můžete také na kouzelnickou show. Pro malé děti jsou připraveny zábavné atrakce – např. houpačky, kolotoč nebo aquazorbing. Občerstvení pro všechny je zajištěno.

Čarodějnický oheň pořádají také stodůlečtí hasiči od 17 hodin u Spolkového domu a třeboničtí hasiči od 19 hodin u horní hasičárny v Třebonicích. Soutěž masek a opékání buřtů je na programu. 


Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Rozsvícení břevnovského vánočního stromu

Včera v 15:23

Ozdobenou živou jedličku v Bělohorské ulici u Kaštanu rozsvítí v sobotu 2. prosince v 17 hodin starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a předseda spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera.

Marek Eben pokřtí knížku pro chytré děti

Včera ve 12:58

Křest dobrodružné knihy pro děti autora Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklíkové H2O Tajná vodní mise se koná ve středu 22. listopadu ve 12 hodin v Paláci knih Neoluxor.

Musica Florea uvede nově objevené kantáty českých autorů

Včera v 11:58

V hudebních archivech evropských kulturních center se dodnes nachází množství děl, která čekají na své objevitele. Na koncert z děl, jejichž partitury ležely přes dvě stě let v pražských a vídeňských archívech, se mohou těšit posluchači v Praze a v Brně.

Vánoční piknik v Grébovce

Včera v 11:51

Vánoční piknik 8. – 10. prosince, každý den od 10–19 hodin v parku Grébovka. Čeká vás moderní vánoční trh, vychutnáte si pohodovou vánoční atmosféru, ochutnáte to nejlepší z produkce vybraných prodejců a farmářů, koupíte si vánoční cukroví a dárky.

Další krátké zprávy
Nahoru