Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Čapadlo Hollar má nového provozovatele, umělce střídá tým šéfkuchaře
Prostranství u čapadla Hollar bývá během letní sezony plné. Zdroj foto: Trade Centre Praha

Čapadlo Hollar má nového provozovatele, umělce střídá tým šéfkuchaře

Volnočasová zóna s občerstvením kolem takzvaného čapadla v Praze u Hollaru bude mít od března nového provozovatele. Na základě tendru vybrala městská společnost Trade Centre Praha (TCP) živnostníka Roberta Koura, šéfkuchaře pražské restaurace U Pinkasů, který bude za pronájem platit 151 000 korun měsíčně. Na druhém místě výběrového řízení se umístil současný provozovatel čapadla, vršovický zájmový spolek Petrohradská kolektiv. Pronájem zahrnuje čapadlo, tedy průchod nábřežní zdí k řece, kde je umístěno občerstvení, a také přilehlou náplavku. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

S vítězným účastníkem podepsala společnost TCP dvouletou nájemní smlouvu s možností opce na další tři roky. „Věřím, že dramaturgický záměr nového provozovatele zachová atmosféru čapadla a město získá nájem odpovídající tomuto atraktivnímu prostoru,“ uvedl pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).

Čapadlo je u schodiště vedle budovy Hollaru a propojuje náplavku s Divadelní ulicí. V průchodu se nyní nacházejí stánky s občerstvením, u řeky je na zpevněných prostranstvích posezení a nově bude součástí pronájmu i přilehlá travnatá plocha. Prostor jako místo pro občerstvení a posezení u Vltavy s kulturním programem Praha zprovoznila v roce 2021.

V rámci výběrového řízení byl podle něj primárně hodnocen dramaturgický záměr, jakým chce nájemce prostory provozovat, dále hrála roli také nabídnutá cena za pronájem začínající na 30 tisících korun za měsíc a předchozí zkušenosti provozovatele s podobným typem podnikání. Hodnoceno bylo nakonec celkem šest uchazečů, kteří splnili požadované podmínky pro účast v řízení.  

Nový provozovatel bude od března platit nájemné ve výši necelých 151 tisíc korun měsíčně a jeho součástí bude rovněž úklid pronajatých prostor, který byl dosud společně s provozem veřejných toalet zprostředkován správcem. Ten vyšel každý měsíc na přibližně 36 tisíc korun, přičemž měsíční částka za pronájem čapadla je v současné době jen o tři tisíce korun vyšší.

Komise v tendru hodnotila šest nabídek, vítěz nabídl podle protokolu nájemné 1300 korun za metr čtvereční a rok, což byl zhruba dvojnásobek druhé nejvyšší nabídky. Hodnocení zahrnovalo i posouzení dramaturgického plánu.  

Součástí pronájmu je jak samotný tunel čapadla a okolní náplavka, tak nově také nezpevněná travnatá plocha v okolí. „Na základě výběrového řízení se zohlednily dosavadní zkušenosti s provozem a zasmluvnila se celá využívaná plocha prostoru na další období. Naším cílem je nadále zajistit zajímavý a atraktivní provoz na významném veřejném místě na břehu Vltavy a přispět tak k jeho dalšímu rozvoji,“ sdělil tiskový mluvčí TCP Martin Boška. 

Ze smlouvy s vítězem výběrového řízení, kterou společnost TCP zveřejnila na svém webu, vyplývá, že Robert Koura slibuje několik druhů občerstvení. U řeky bude fungovat pekárna, café bar, koktejlový, zmrzlinový i grill bar a pivnice. Nový provozovatel má v plánu bohatý kulturní program zahrnující například koncerty, umělecké workshopy nebo stand up komediální vystoupení. Myšleno bude i na sport, na travnaté ploše se bude cvičit jóga, chystají se i cvičení pro seniory. Organizovány mají být trhy a jarmarky.


Autor: Jan Puci

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Dnes v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru