dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
24°C
CAMP: Otevřel se prostor pro prezentaci stavebních projektů v Praze
Součástí nové centra je i kinosál. Foto: IPR

CAMP: Otevřel se prostor pro prezentaci stavebních projektů v Praze

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) otevřel ve svém sídle v areálu Emauzy Centrum architektury a městského plánování (CAMP). Bude v něm kromě pořádání vzdělávacích akcí a diskusí informovat o velkých stavebních projektech na území metropole. Do poloviny listopadu bude v sále výstava mapující 63 významných stavebních projektů, které se v hlavním městě připravují. Poté navážou další akce. Veřejnosti bude CAMP otevřen zdarma.

V novém infocentru bude Praha informovat o projektech, které mohou v budoucnosti změnit tvář metropole. CAMP se rozkládá na ploše 300 m2, vévodí mu 25 metrů dlouhá projekční stěna. Právě na ní budou formou pohyblivé grafiky představovány nejrůznější stavební projekty: od soukromých developerských projektů přes výsledky architektonických soutěží či revitalizace ulic až po studie zástavby celých brownfieldů. Do výstav tak budou zapojeny záběry z dronů či časosběrná sledování života v ulicích.

„Budeme ukazovat nové stavební záměry v širším kontextu, včetně jejich dopadu na okolí. K celoměstsky významným projektům se budeme vracet opakovaněm“ uvedl ředitel IPR Praha Ondřej Boháč. Unikátní promítací technologií umožní ukázat budoucí podobu ulice v poměru 1:1.

V další části CAMPu se nachází amfiteátr s kapacitou až 110 diváků. Sloužit může jako kino či přednáškový sál. Funguje zde i knihkupectví a kavárna PageFive s publikacemi o městě, architektuře a územním plánování, stejně jako obdobně zaměřená prezenční čítárna.

První výstava představí pod názvem Praha zítra? výběr z připravovaných stavebních projektů. Jako kurátor jej zaštítí kritik architektury Adam Gebrian. V polovině října výstavu vystřídá prezentace výsledků designérské soutěže na nový městský mobiliář, pak se představí projekt Smíchov City. Vedle toho se budou konat pravidelná promítání KINO CAMP, série debat UrbanCafé či přednášek UrbanTalks.

Magistrát do vytvoření centra investoval 14 milionů, provoz vyjde na pět až šest milionů ročně. Ty chce IPR hradit z vlastního rozpočtu. CAMP bude otevřený denně kromě pondělí od 9 do 21 hodin. Kompletní program akcí bude k na stránkách http://www.praha.camp.

IPR je městskou institucí, která se zabývá územním plánováním a urbanismem. Mimo jiné připravuje nový pražský územní plán. Roční rozpočet IPR je asi 300 milionů korun.


Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Dnes ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru