Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Advent v Praze

Čakovický a Letňanský advent

I na severovýchodě Prahy se obě městské části chystají na předvánoční adventní čas. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Praze 18 proběhne v neděli 27. listopadu od 14 hodin před radnicí v Bechyňské ulici č. 639. Přichystán je i bohatý kulturní program včetně živého betlému, dílny Slunečnice a andělé se projdou na chůdách.

Zato v sousedních Čakovicích i v jeho částech budou rozsvěcovat vánoční stromky v těchto termínech: V sobotu 26. listopadu v Miškovicích od 18 hodin u bývalé hasičárny, v následující neděli v Třeboradicích u kostela od osmnácti hodin. Vystoupí zde skupiny Kamarádi a Shamwari se sbormistryní Veronikou Dvořáčkovou Žofákovou s klavírním doprovodem Petry Mazáčkové.

V samotné centrální části Čakovic proběhne slavnostní rozsvícení ve středu 30. listopadu od 17 hodin u místního zámku. Po rozsvícení vánočního stromečku také zazáří na náměstí 25. března „Kouzelné náměstíčko“. Čakovičtí mají rovněž připravený bohatý kulturní program.

Letňanský fešák

K symbolu Vánoc před radnicí Městské části Praha 18 se váže jedna zvláštnost. Vyšlechtěný smrk s nádechem do stříbrna totiž není žádná „navážka“, ale už mnoho let zde tento vzrostlý „chlapák“ trvale roste.


Autor: Pavel Kyselák

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru