dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Volby 2017

Čaj s TOP 09 přinesl stovky diskusí s voliči. Vypilo se přes 36 litrů čaje, snědly tři kila sušenek

Stovky diskusí s voliči u čaje probrali a několik set výtisků volebního programu TOP 09 rozdali Pražanům kandidáti voleb do Poslanecké sněmovny v regionální kanceláři strany na Smíchově. Ve druhé polovině srpna tady každé pracovní odpoledne postupně 26 kandidátů nabízelo odpovědi na otázky, které tíží voliče. Z těch co se zastavili, se zdrželo na kus řeči asi dvě stě lidí. Přímý kontakt s voliči je základem kampaně TOP 09.

„V létě jsme neleželi u vody, ale debatovali s lidmi nejen o politice, protože nás zajímá jejich názor. Podzimní volby budou pro naši zemi mimořádně důležité a my ještě citlivěji než jindy vnímáme váhu každého hlasu pro svobodu a demokracii, pro Evropu,“ říká předseda pražské organizace TOP 09 Martin Dlouhý k akci „S TOP na čaj“. Toho se vypilo celkem přes 36 litrů různých druhů, snědly se k němu asi tři kila sušenek.

Tropické počasí a žhavá témata měly velký podíl na tom, že velká většina účastníků dala přednost ledovému čaji před horkým. „Mnozí účastníci debat pociťovali potřebu zchladit se třeba z pocitu, že od státu a jeho úřadů, které platí ze svých daní, očekávají službu a pomoc, zatímco úřady se místo tohoto chovají často spíše jako drábové,“ konstatuje poslanec a právník Martin Plíšek, který chce i nadále ve Sněmovně bojovat proti přebujelé byrokracii.

Vedle Martina Plíška jako kandidáta č. 3 se debat účastnili také dvojka pražské volební listiny, poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, ekonom a pražský zastupitel Václav Novotný, lékařka Gabriela Pecková, ekonomka Ivana Todlová, vysokoškolský pedagog a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, lékař Jiří Holubář, sportovec a propagátor bosobot Petr Exnar, a také další kandidáti, členové i podporovatelé TOP 09. Celá akce probíhala přesně 14 pracovních dní.

„Posezení u čaje bylo pro voliče skvělou příležitostí, při které se mohou na okamžik zastavit, odpočinout si a přitom se od našich kandidátů dozvědět, s čím jdeme do voleb. Lidé oceňují, že neuhneme nejen v našich postojích, ale ani před kritickými dotazy. Stejně jako v předešlých volbách bude i letos přímý kontakt s voliči základem celé naší kampaně,“ dodává k akci „S TOP na čaj“ místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Je povzbuzující povídat si s lidmi. Právě v Praze i podle těchto setkání máme vysokou podporu. Lidé oceňují, že neuhneme nejen v našich postojích, ale ani před kritickými dotazy,“ dodává k akci S TOP na čaj místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Volby do Sněmovny se v Praze 10 uskuteční ve 109 okrscích. Informuje o nich aplikace

20. října 2017 v 11:14

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají dnes od 14 do 22 hodin a a zítra od 8 do 14 hodin. Na území Prahy 10  je vytvořeno celkem 109 volebních okrsků s čísly 10002 až 10109. 

Další články
Nahoru