Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / Zdraví

Cafe Graff zve na snídaně, obědy i večeře

Hlásí se k vídeňské eleganci, ale stejně dobře vám tam namíchají třeba gin s tonikem nebo osvěžující Aperol Spritz. Jenom pár minut od Václavského náměstí, na rohu ulic Palackého a Jungmannovy se skrývá podnik, který dělá gastronomii ještě stále srdcem. Přijít sem můžete na brunch, oběd nebo večeři. „Byla by ale škoda nevyzkoušet jejich novou rolovanou pizzu,“ zvou provozovatelé.

Minutu od otočné hlavy Franze Kafky se v celkem nenápadné ulici skrývá místo, ve kterém byste mohli být od rána do večera. Restaurace Cafe Graff, která na vás už po příchodu dýchne luxusem a elegancí, je jasným důkazem toho, že v centru Prahy ještě nevymizely podniky s vídeňskou elegancí. Ba právě naopak. I ony hledají způsoby, jak zaujmout své nové i stávající zákazníky.

Do Café Graff se chodí už tradičně na snídaně. Dejte si Vejce Royal s marinovaným lososem a béarnskou omáčkou, nebo třeba Briošku s avokádovým guacamole, cherry rajčátky, dozdobenou slunečnicovým semínkem. V menu nechybí ani klasické vejce Benedikt se šunkou a estragonovou omáčkou.

Stejný podnik je vyhledávaný pro komfortní a elegantní business obědy. Prostředí je reprezentativní, servis na úrovni a z polední nabídky si vyberou i ti nejnáročnější hosté. Tým pod šéfkuchařem Petrem Tamme je tady připravený i na ně. Ovšem pokud chcete skutečně gurmánský zážitek, vraťte se do Café Graff večer.

„Do kuchyně si kupujeme celou nebo alespoň polovinu krávy, jejíž maso si pak sami naporcujeme, připravíme a podle potřeby zpracujeme, třeba metodou suchého staření,“ vysvětluje tamní šéfkuchař. Díky jejich přístupu si milovníci kvalitního jídla dopřávají vedle dokonalých steaků i vyhlášený hovězí hamburger v jejich vlastních houskách, které si zde také pečou. K němu patří karamelizovaná cibulka, hořčicová majonéza a také domácí hranolky.

Steaky tu pro gurmány ale nepřipravují jenom ze stařeného hovězího masa. Ano, vyzrálý hovězí vysoký roštěnec nebo hovězí ze svíčkové s bylinkovým máslem jsou jako steaky geniální, zkuste tady ale taky přeštickou vepřovou kotletu nebo vepřovou krkovici. Právě Café Graff totiž jako jedna z mála pražských restaurací nabízí maso z přeštického plemene. A ten rozdíl pravý gurmán pozná vždy…

Nově tady na jídelním lístku přibyla ale další žhavá novinka. Pokud v nejbližších týdnech spatříte logo Healthy Rolled Pizza nebo slogan „Posyp, Zaroluj a Užívej”, pak vězte, že jste na správné adrese. Cafe Graff totiž přichází s u nás nevídaným konceptem a nabízí jemnou, rolovanou pizzu, doplněnou o prvotřídní suroviny. Tato zdravá pochoutka vás bude bavit. Její hravost spočívá v supertenkém těstě, které dle návodu jednoduše zarolujete a vychutnáváte ty nejzajímavější chuťové kombinace.


Autor: Alo

Jaká je pro letošek nejmódnější obuv pro ni i pro něj? Trendy v roce 2023

24. září 2023 ve 20:45

Každý nový rok přináší nové módní trendy – a to platí bezesporu i pro obuv. Ani rok 2023 nepředstavoval výjimku. Podívejme se proto na nejnovější trendy v obuvi určené pro dámy i pro pány. Jaké kousky stojí za to mít v botníku? Víme o nich a rádi vám prozradíme, které...

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

22. září 2023 v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Další články
Nahoru