Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář už nebude zastupitelem. Rezignoval
Poslanec Ondřej Kolář. Foto: Facebook

Bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář už nebude zastupitelem. Rezignoval

Bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) rezignoval na svůj mandát zastupitele. Rezignaci předal starostovi Prahy 6 Jakubu Stárkovi z ODS v pondělí 6. listopadu. Dle zákona se uvolněného postu ujme Tomáš Mandlík z TOP 09, který byl na kandidátní listině „první pod čarou“, tedy na osmém místě.  Slib zastupitele složí v pondělí 13. listopadu na jednání zastupitelstva.

Loňské volby v Praze 6 vyhrála koalice ODS a KDU-ČSL, která získala 11 mandátů. TOP 09 obsadila sedm křesel, stejně jako Piráti. Po šesti mandátech získaly Praha 6 Sobě, STAN s podporou Zelených a hnutí ANO. Dva zastupitele mají Trikolora, SPD a nezávislí kandidáti.

Ondřej Kolář byl na kandidátní listině TOP 09 na třetím místě, ale dostal nejvíc preferenčních hlasů a posunul se na první. Nakonec však s TOP 09 skončil v opozici.

Koaliční smlouvu totiž uzavřeli zástupci ODS s KDU-ČSL, STAN s podporou Zelených a Prahy 6 Sobě. Koalice má 23 hlasů ve 45členném zastupitelstvu.

Už dva roky je Kolář poslancem za TOP 09, zvolen byl na kandidátce SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).

Praha 6 je podle počtu obyvatel třetí největší pražskou městskou částí, žije v ní asi 107 000 lidí.


Autor: puc

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru