dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Bývalý provozovatel nesmí blokovat Opencard, rozhodl soud
Ilustrační foto: archiv

Bývalý provozovatel nesmí blokovat Opencard, rozhodl soud

Městský soud v Praze vydal na základě žaloby pražského dopravního podniku předběžné opatření vůči firmě eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem práv k Opencard. Firma nesmí systém blokovat. ČTK to dnes zjistila z textu usnesení soudu, který má k dispozici.

Dopravní podnik podle informací ČTK podal žalobu v pondělí. Soud rozhodl ještě týž den. Vynesl rozhodnutí, v němž ukládá firmě EMS povinnost strpět užívání 1,26 milionu čipových karet Opencard. Firma nesmí udělat žádný krok, kterým by omezila funkčnost a provoz karet, vyplývá z textu.

Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci ČTK existenci rozhodnutí potvrdila. Podrobnosti ale odmítla sdělit. Rozhodnutí si totiž zatím jedna ze stran nevyzvedla. Předběžné opatření podle ní platí do doby, než soud rozhodne o žalobě samotné.

Praha, dopravní podnik a vlastník autorských práv EMS vedou už několik týdnů ostré debaty ohledně dalšího fungování Opencard. Vedení města se pokouší práva k systému koupit a provozovat jej samo. Na podmínkách případného obchodu ale obě strany shodu najít nedokázaly.

Co bude dál, zatím nikdo neřekl. Město vyjednává s dalšími možnými partnery. Projekt opencard dosud stál 1,35 miliardy korun. Pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS). Praha je vázána údajně nevýhodnými smlouvami, ze kterých se už řadu měsíců snaží vymanit. Opencard slouží především jako tramvajenka.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru