dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Bývalá škola na Strašnické bude opět sloužit školství

Někdejší škola v těsném sousedství metra Strašnická by měla opět sloužit svému původnímu účelu a doplnit v blízké budoucnosti síť základních škol v Praze 10. „Nechali jsme si zpracovat materiál, který analyzuje budoucí vývoj naplněnosti  základních škol v naší městské části. I přestože nehrozí v této oblasti zásadní problémy, lokálně se převis poptávky po umístění dětí do ZŠ může vyskytnout. A právě proto jsme rozhodnuti budovu zrekonstruovat do využitelného stavu a zařadit ji do sítě našeho základního školství,“ uvedl v této souvislosti místostarosta Prahy 10 pro oblast školství Ivan Vinš (Nez.). 

V současné době se již třetím měsícem zpracovává studie na rekonstrukci této školy. Dalším potenciálním problémům s převisem na základních školách chce Praha 10 čelit také nástavbou v ZŠ Karla Čapka (Kodaňská). O budově bývalé školy u Strašnické se v minulosti uvažovalo jako o možném využití v rámci výstavby nové radnice v této lokalitě. Tato varianta však padla a cesta k využití pro školství se opět otevřela. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru