dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
ByznysZpravodajství

Byty v Praze: Letos by se jich mělo prodat za 30 miliard korun

Loňský rok byl ve znamení rekordního prodeje nově postavených bytů. Jen v metropoli se jich prodalo kolem sedmi tisíc, což je nejvíc v historii. Odborníci očekávají, že letošní rok bude ještě úspěšnější. Podle odhadů by se na území metropole měly prodat byty za téměř 30 miliard korun.

Budoucí majitelé bytů mají z čeho vybírat. Na území hlavního města nově vzniká nebo se rozšiřuje řada projektů. Například bytový projekt Nové Chabry společnosti Star Group se rozroste o dalších 112 bytů a komerční centrum s obchody, kavárnou a mateřskou školou. Prodeje se zaváděcí cenou odstartovaly 10. října loňského roku.

Byty v právě vznikající etapě budou k nastěhování na podzim příštího roku. Ceny bytů ve viladomech se pohybují od 1,99 milionu po 5,9 milionu korun včetně DPH.

Cenově dostupné novostavby kupují zejména mladí lidé kolem 35 let, těch je ve skladbě kupujících přes 70 procent. Na nových bytech oceňují zejména konečnou cenu, díky níž nemusí počítat s dalšími výdaji na rekonstrukce.

Nové byty si kupuje přes 40 procent bezdětných párů. Právě koupi nového bytu bere řada z nich jako start pro založení rodiny.


Zaměstnavatelům se vyplatí nabízet i benefity, které do nákladů zahrnout nelze. Na výběr mají dva nové

18. ledna 2018 v 10:04

Zaměstnanecké benefity jsou oblíbenou formou motivace pracovníků větších i menších firem. Zaměstnance udržují loajální a povzbuzují k lepším pracovním výkonům. Pro zaměstnavatele jsou daňovou výhodou. Daňový balíček schválený v červnu loňského roku představil dva zcela nové benefity pro...

Další články
Nahoru