dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Byty na prodej v Praze dochází, developeři postaví až 33 tisíc nových
ByznysPražský životKomerční sdělení
Nová výstavba v Praze. Vizualizace: Finep

Byty na prodej v Praze dochází, developeři postaví až 33 tisíc nových

Levné hypotéky, nízká nezaměstnanost, rostoucí ekonomika. To vše přispívá k vyšším prodejům nemovitostí a především bytů. Již brzy se tak může stát, že poptávka převýší nabídku.

V roce 2015 poskytly developerské projekty v Praze nové bydlení zhruba 7 000 rodinám. Pro letošní rok se očekává překonání tohoto rekordu a zatím vše nasvědčuje tomu, že se odhady odborníků potvrdí.

Zájem lidí o nové byty nutí developery více stavět a Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy očekává, že v hlavním městě vznikne do 5 let až 33 tisíc nových bytů. Žít v nich bude zhruba 60 tisíc lidí.

prazskypatriot-cz-finep-cz-01-nahled

Praha by mohla mít novostavby mnohem rychleji, situaci však komplikuje nepřehledná legislativa. Za poslední 2 roky se pětkrát změnily předpisy pro povolení stavby a developeři tak naráží na řadu problémů.

Nejžádanější jsou byty 2+kk a 3+kk

Zatímco dříve byl největší zájem o byty 1+kk a 2+kk, nyní se prodávají především větší 3+kk a 4+kk. Nové bydlení je totiž díky příznivým podmínkám dostupné i rodinám s dětmi. Ty pak hledají byty na prodej v lokalitě, která kombinuje:

  • občanskou vybavenost,

  • dopravní dostupnost,

  • parkování u domu,

  • dostatek zeleně.

Prodej bytů v Praze 10 dál poroste

Všechny tyto podmínky splňuje Praha 10. Není proto divu, že právě byty v této lokalitě tvořily třetinu všech loni prodaných bytů v Praze.

Byty na prodej tu nabízí například developer Finep. V projektech Malý háj (Štěrboholy) a Nad Přehradou (Hostivař) jsou k dispozici nové byty vhodné pro rodiny s dětmi aktivní singles.

prazskypatriot-cz-finep-cz-02-nahled

Nové byty nabízí i oblíbená Praha 9 a Praha 5

Druhou nejoblíbenější lokalitou roku 2015 byla Praha 9. I zde nabízí společnost Finep nové byty, a to v projektech Harfa Park a Prosek Park. V prvně jmenovaném ovšem zbývají pouhé 2 byty.

prazskypatriot-cz-finep-cz-03_1-nahled

Bydlet můžete i v městské části, která se umístila na třetím místě. Praha 5 je natolik oblíbená, že Finep ve Stodůlkách staví už devátou etapu své Britské čtvrti. Výběr je zatím dostatečně široký, ale neváhejte – byty v Praze rychle ubývají.


Obliba oboru podnikání je závislá na věku i pohlaví

15. listopadu 2017 v 18:04 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

S věkem se významně mění podnikatelské preference. Zatímco muži ve věkové skupině do 45 let nejčastěji podnikají v oborech souvisejících s počítači a informačními technologiemi, starší muži dávají přednost výrobním oborům. Ženy ve věkové kategorii do 45 let jsou výrazně zastoupeny v orgánech...

Další články
Nahoru