dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražský život

Bytový dům Malešice připraven k nastěhování. Žádat mohou i registrovaní partneři

Bytový dům Malešice je po rozsáhlé rekonstrukci připraven k nastěhování nových obyvatel, kteří budou v malometrážních bytech platit nájemné ve výši 111 korun za metr čtvereční. Objekt má sloužit jako startovací bydlení pro mladé lidi, ale zároveň jako ústupové bydlení pro seniory. Zajímavostí je, že kromě mladých manželských párů mohou o byt žádat také registrovaní partneři.

V Bytovém domu Malešice bude kromě startovacích a ústupových bytů také 12 bezbariérových bytů uzpůsobených pro bydlení handicapovaných osob. Městská část Praha 10 jedná s Českou asociací paraplegiků (CZEPA) o spuštění unikátního projektu startovacích bytů pro lidi v postakutní fázi po úrazu páteře a poškození míry.

Půjde o nácvik samostatného bydlení a začlenění těchto osob zpět do života. V rámci tohoto projektu chce společnost během jednoho roku připravit vozíčkáře na samostatný život v jejich vlastním domácím prostředí. V první fázi by Praha 10 pro projekt poskytla 5 bezbariérových bytů.

V bývalém Penzionu Malešice, který byl Městskou částí Praha 10 zrekonstruován na moderní bytový dům s vlastní moderní jídelnou, velkou dětskou hernou, klubem seniorů a dalšími službami, je dále vyčleněno 99 bytů o velikosti většinou třicet metrů čtverečních. Ty nyní čekají na nové nájemce, kteří nyní mohou o byt požádat přihláškou.

Byty jsou rozděleny do několika kategorií. Hlásit se mohou mladí lidé od 18 do 30 let, samoživitelé s nezaopatřenými dětmi, jednotlivci nad 30 let, dále manželé a registrovaní partneři s nezaopatřenými dětmi a dále manželé a registrovaní partneři nad třicet let. U seniorů se počítá s kategoriemi manželů nad 65 a jednotlivci nad 65 let. Přihlášky budou posuzovat komise bytové politiky složená ze zástupců všech zastupitelských klubů, která Radě doporučí nové nájemce.

Maximální doba nájemního vztahu u startovacích bytů je 5 let. Zájemci se mohou hlásit také na prohlídku bytů, která proběhne 2. listopadu. Zájemci musí splňovat několik podmínek. Musí mít například hlášené trvalé bydliště na Praze 10 a nesmí být majiteli nemovitosti určené k bydlení, nesmí být zařazení do podpůrného sociálního programu Prahy 10 a musí také například doložit určitý příjem. Přihlášky je možné podávat do 16. listopadu.


Další články
Nahoru