dnes
Středa - snih
1°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
0°C
Bytovou výstavbu u fotbalového stadionu na Žižkově mohou zkomplikovat nové námitky
Pozemek mezi ulicemi Seifertova a Krásova zaplní domy s byty a kancelářemi. Vizualizace: CTR group

Bytovou výstavbu u fotbalového stadionu na Žižkově mohou zkomplikovat nové námitky

V těsném sousedství bývalého stadionu Viktorie Žižkov, nedaleko od hlavního nádraží, má v nejbližší době vyrůst polyfunkční projekt s dvěma stovkami bytů, garáží i obchody a restauracemi. Stavbu na takřka hektarovém pozemku mezi ulicemi Seifertova a Krásova přes deset let připravuje developerská skupina CTR group, na stavbu v minulých dnech vydal stavební úřad povolení. „Hlavním přínosem projektu je rozvoj funkce bydlení a služeb v širším centru města. Širšímu okolí projekt přinese možnost nákupu v supermarketu, posezení v kavárně, lékárnu a jiné služby zvyšující kvalitu bydlení v lokalitě,“ říká CEO divize Real Estate CTR group Ján Horváth.

Co má v rámci vašeho projektu u Viktorky vzniknout?
Jde o polyfunkční stavbu. Plánuje postavit 189 bytů a 4500 m2 komerčních ploch, většinou kanceláří. Vyrůst má i 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky.

nove-byty-praha-3-zizkov-viktoria-zizkov-center-3-clanek-a Jak má projekt vypadat?
Hmota stavby je navržena v souladu s Územním plánem a podle našeho názoru optimálně zapadá do území. Také počet parkovacích míst v projektu má počet stání odpovídající závazným předpisům. Co ale považujeme z urbanistického hlediska za podstatně, stavba má vyrůst v proluce, která vznikla nedostavěním bloku mezi ulicemi Seifertova, Siwiecova, Vlkova a Krásova. Bloková zástavba je pro tuto část Žižkova typická a právě tento blok je v současnosti nepřirozeně rozříznut a nešťastně odhaluje své vnitřnosti směrem k centru Žižkova. Stavbou tak dojde k dořešení urbanistické tváře dolní části Seifertovy ulice, která je jednou z hlavních tepen Prahy 3.

V jakém stádiu v současnosti celý projekt je?
V současnosti je po více než desetiletí příprav ve finálním stádiu územního řízení, stavební úřad Prahy 3 vydal koncem ledna stavební povolení a proběhla lhůta pro podání případného odvolání. Komplikace nám přináší pouze vlastnická změna v sousedství, kde společnost SIKO koupila od odborových svazů historickou budovy Domu odborových svazů. A tuto vlastnickou změnu provází řada nových námitek proti našemu projektu, podaných tímto vlastníkem. Tento postup dle našeho názoru postrádá elementární logiku, protože projekt Viktoria Center s vedlejším projektem přímo nesousedí.

Na kolik Vás stavba vyjde?
Skupina CTR group plánuje do projektu investovat asi jednu miliardu korun.

nove-byty-praha-3-zizkov-viktoria-zizkov-center-3-clanek-b Jak se k projektu staví radnice Prahy 3?
Projekt historicky vznikal ve spolupráci s městskou částí Praha 3, která před lety vložila pozemky do společné společnosti s investorem, později však svůj akciový podíl prodala a nyní již v projektu nefiguruje. CTR group však v souvislosti s projektem s žižkovskou radnicí, která je mimo jiné také vlastníkem sousedního fotbalového stadionu, jež Praha 3 v letech 2012 až 2014 odkoupila od fotbalového klubu FC Viktoria Žižkov, nadále úzce spolupracuje. Projekt tak byl upravován na základě veřejných debat, které městská část ve spolupráci s CTR group zorganizovala i požadavků samotné samosprávy.

Co jste na základě těchto debat museli upravit, od čeho ustoupit?
Výsledná podoba projektu tak nejen urbanisticky dotváří tuto lokalitu, výškou i hmotou souzní s okolní zástavbou, ale reaguje i na požadavky veřejnosti a samosprávy na občanskou vybavenost. Směrem do Seifertovy ulice projekt vytváří velkorysý veřejný prostor, stejně tak počítá s maximálním zapojením původní zeleně v přilehlém parku před fotbalovým stadionem. Podstatný je také přínos pro dopravu v klidu. Počet parkovacích míst v objektu převyšuje počet bytů, výstavbou tak dojde ke zlepšení místní situace. Plánovaná zástavba navíc zakládá i novou, pro automobily slepou ulici směrem k fotbalovému stadionu ve vlastnictví obce. Investor se smluvně v této souvislosti zavázal vůči městské části v roce 2017 investovat do přístupové cesty ke stadionu, která částečně vede po jeho pozemcích i do úprav tribuny stadionu. Nové služby, které realizací vzniknou, dávají také novou náplň přilehlému parku, který prošel revitalizací.Z daňových rájů loni uteklo 703 firem

Včera v 09:46

Počet českých firem, s vlastníkem v daňovém ráji, v roce 2019 zaznamenal více než pětiprocentní pokles. Ze zemí s daňovým zvýhodněním je aktuálně ovládáno 12 102 českých firem. Podle analýzy poradenské společnosti Bisnode, je to o 703 firem méně než na konci roku 2018, kdy bylo v daňových rájích...

Společnost Emons Spedice získala 10 000 m2 skladů v Praze a v Brně pro svou další expanzi

17. ledna 2020 v 11:48

Maximální rychlost a objem překládek, co největší počet ramp, rychlé napojení na dálniční síť a možnost nájezdu tzv. giga-linerů, tedy 25 metrů dlouhých souprav. Tak zněly hlavní požadavky renomované německé transportní a logistické společnosti Emons Spedice na nové provozovny v České republice....

Stamilionová investice sníží cenu za teplo

17. ledna 2020 v 09:39

Po třech letech intenzivních prací skončil projekt modernizace vytápění v Náchodě, který znamená přechod od zastaralé uhelné technologie k využívání moderního a ekologického zemního plynu. V Teplárně Náchod byl slavnostně uveden do plného provozu nový plynový kotel. Dvě kogenerační jednotky pro...

Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Další články
Nahoru