dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Bytovou výstavbu u fotbalového stadionu na Žižkově mohou zkomplikovat nové námitky
Pozemek mezi ulicemi Seifertova a Krásova zaplní domy s byty a kancelářemi. Vizualizace: CTR group

Bytovou výstavbu u fotbalového stadionu na Žižkově mohou zkomplikovat nové námitky

V těsném sousedství bývalého stadionu Viktorie Žižkov, nedaleko od hlavního nádraží, má v nejbližší době vyrůst polyfunkční projekt s dvěma stovkami bytů, garáží i obchody a restauracemi. Stavbu na takřka hektarovém pozemku mezi ulicemi Seifertova a Krásova přes deset let připravuje developerská skupina CTR group, na stavbu v minulých dnech vydal stavební úřad povolení. „Hlavním přínosem projektu je rozvoj funkce bydlení a služeb v širším centru města. Širšímu okolí projekt přinese možnost nákupu v supermarketu, posezení v kavárně, lékárnu a jiné služby zvyšující kvalitu bydlení v lokalitě,“ říká CEO divize Real Estate CTR group Ján Horváth.

Co má v rámci vašeho projektu u Viktorky vzniknout?
Jde o polyfunkční stavbu. Plánuje postavit 189 bytů a 4500 m2 komerčních ploch, většinou kanceláří. Vyrůst má i 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky.

nove-byty-praha-3-zizkov-viktoria-zizkov-center-3-clanek-a Jak má projekt vypadat?
Hmota stavby je navržena v souladu s Územním plánem a podle našeho názoru optimálně zapadá do území. Také počet parkovacích míst v projektu má počet stání odpovídající závazným předpisům. Co ale považujeme z urbanistického hlediska za podstatně, stavba má vyrůst v proluce, která vznikla nedostavěním bloku mezi ulicemi Seifertova, Siwiecova, Vlkova a Krásova. Bloková zástavba je pro tuto část Žižkova typická a právě tento blok je v současnosti nepřirozeně rozříznut a nešťastně odhaluje své vnitřnosti směrem k centru Žižkova. Stavbou tak dojde k dořešení urbanistické tváře dolní části Seifertovy ulice, která je jednou z hlavních tepen Prahy 3.

V jakém stádiu v současnosti celý projekt je?
V současnosti je po více než desetiletí příprav ve finálním stádiu územního řízení, stavební úřad Prahy 3 vydal koncem ledna stavební povolení a proběhla lhůta pro podání případného odvolání. Komplikace nám přináší pouze vlastnická změna v sousedství, kde společnost SIKO koupila od odborových svazů historickou budovy Domu odborových svazů. A tuto vlastnickou změnu provází řada nových námitek proti našemu projektu, podaných tímto vlastníkem. Tento postup dle našeho názoru postrádá elementární logiku, protože projekt Viktoria Center s vedlejším projektem přímo nesousedí.

Na kolik Vás stavba vyjde?
Skupina CTR group plánuje do projektu investovat asi jednu miliardu korun.

nove-byty-praha-3-zizkov-viktoria-zizkov-center-3-clanek-b Jak se k projektu staví radnice Prahy 3?
Projekt historicky vznikal ve spolupráci s městskou částí Praha 3, která před lety vložila pozemky do společné společnosti s investorem, později však svůj akciový podíl prodala a nyní již v projektu nefiguruje. CTR group však v souvislosti s projektem s žižkovskou radnicí, která je mimo jiné také vlastníkem sousedního fotbalového stadionu, jež Praha 3 v letech 2012 až 2014 odkoupila od fotbalového klubu FC Viktoria Žižkov, nadále úzce spolupracuje. Projekt tak byl upravován na základě veřejných debat, které městská část ve spolupráci s CTR group zorganizovala i požadavků samotné samosprávy.

Co jste na základě těchto debat museli upravit, od čeho ustoupit?
Výsledná podoba projektu tak nejen urbanisticky dotváří tuto lokalitu, výškou i hmotou souzní s okolní zástavbou, ale reaguje i na požadavky veřejnosti a samosprávy na občanskou vybavenost. Směrem do Seifertovy ulice projekt vytváří velkorysý veřejný prostor, stejně tak počítá s maximálním zapojením původní zeleně v přilehlém parku před fotbalovým stadionem. Podstatný je také přínos pro dopravu v klidu. Počet parkovacích míst v objektu převyšuje počet bytů, výstavbou tak dojde ke zlepšení místní situace. Plánovaná zástavba navíc zakládá i novou, pro automobily slepou ulici směrem k fotbalovému stadionu ve vlastnictví obce. Investor se smluvně v této souvislosti zavázal vůči městské části v roce 2017 investovat do přístupové cesty ke stadionu, která částečně vede po jeho pozemcích i do úprav tribuny stadionu. Nové služby, které realizací vzniknou, dávají také novou náplň přilehlému parku, který prošel revitalizací.Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Odchody firem z daňových rájů letos nabraly tempo

21. dubna 2019 v 07:32

České firmy ve velkém začaly opouštět daňové ráje. Jen za první kvartál se jejich počet snížil o 259, což je víc než za celý rok 2018, 2017 i 2016. V zemích s daňovým zvýhodněním tak aktuálně sídlí 12 546 českých firem. Aktuální statistiky zveřejnila poradenská společnost...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru