dnes
Pondělí - zatazeno
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
16°C
pozítří
Středa - skorojasno
22°C
Bytovou výstavbu u fotbalového stadionu na Žižkově mohou zkomplikovat nové námitky
Pozemek mezi ulicemi Seifertova a Krásova zaplní domy s byty a kancelářemi. Vizualizace: CTR group

Bytovou výstavbu u fotbalového stadionu na Žižkově mohou zkomplikovat nové námitky

V těsném sousedství bývalého stadionu Viktorie Žižkov, nedaleko od hlavního nádraží, má v nejbližší době vyrůst polyfunkční projekt s dvěma stovkami bytů, garáží i obchody a restauracemi. Stavbu na takřka hektarovém pozemku mezi ulicemi Seifertova a Krásova přes deset let připravuje developerská skupina CTR group, na stavbu v minulých dnech vydal stavební úřad povolení. „Hlavním přínosem projektu je rozvoj funkce bydlení a služeb v širším centru města. Širšímu okolí projekt přinese možnost nákupu v supermarketu, posezení v kavárně, lékárnu a jiné služby zvyšující kvalitu bydlení v lokalitě,“ říká CEO divize Real Estate CTR group Ján Horváth.

Co má v rámci vašeho projektu u Viktorky vzniknout?
Jde o polyfunkční stavbu. Plánuje postavit 189 bytů a 4500 m2 komerčních ploch, většinou kanceláří. Vyrůst má i 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky.

nove-byty-praha-3-zizkov-viktoria-zizkov-center-3-clanek-a Jak má projekt vypadat?
Hmota stavby je navržena v souladu s Územním plánem a podle našeho názoru optimálně zapadá do území. Také počet parkovacích míst v projektu má počet stání odpovídající závazným předpisům. Co ale považujeme z urbanistického hlediska za podstatně, stavba má vyrůst v proluce, která vznikla nedostavěním bloku mezi ulicemi Seifertova, Siwiecova, Vlkova a Krásova. Bloková zástavba je pro tuto část Žižkova typická a právě tento blok je v současnosti nepřirozeně rozříznut a nešťastně odhaluje své vnitřnosti směrem k centru Žižkova. Stavbou tak dojde k dořešení urbanistické tváře dolní části Seifertovy ulice, která je jednou z hlavních tepen Prahy 3.

V jakém stádiu v současnosti celý projekt je?
V současnosti je po více než desetiletí příprav ve finálním stádiu územního řízení, stavební úřad Prahy 3 vydal koncem ledna stavební povolení a proběhla lhůta pro podání případného odvolání. Komplikace nám přináší pouze vlastnická změna v sousedství, kde společnost SIKO koupila od odborových svazů historickou budovy Domu odborových svazů. A tuto vlastnickou změnu provází řada nových námitek proti našemu projektu, podaných tímto vlastníkem. Tento postup dle našeho názoru postrádá elementární logiku, protože projekt Viktoria Center s vedlejším projektem přímo nesousedí.

Na kolik Vás stavba vyjde?
Skupina CTR group plánuje do projektu investovat asi jednu miliardu korun.

nove-byty-praha-3-zizkov-viktoria-zizkov-center-3-clanek-b Jak se k projektu staví radnice Prahy 3?
Projekt historicky vznikal ve spolupráci s městskou částí Praha 3, která před lety vložila pozemky do společné společnosti s investorem, později však svůj akciový podíl prodala a nyní již v projektu nefiguruje. CTR group však v souvislosti s projektem s žižkovskou radnicí, která je mimo jiné také vlastníkem sousedního fotbalového stadionu, jež Praha 3 v letech 2012 až 2014 odkoupila od fotbalového klubu FC Viktoria Žižkov, nadále úzce spolupracuje. Projekt tak byl upravován na základě veřejných debat, které městská část ve spolupráci s CTR group zorganizovala i požadavků samotné samosprávy.

Co jste na základě těchto debat museli upravit, od čeho ustoupit?
Výsledná podoba projektu tak nejen urbanisticky dotváří tuto lokalitu, výškou i hmotou souzní s okolní zástavbou, ale reaguje i na požadavky veřejnosti a samosprávy na občanskou vybavenost. Směrem do Seifertovy ulice projekt vytváří velkorysý veřejný prostor, stejně tak počítá s maximálním zapojením původní zeleně v přilehlém parku před fotbalovým stadionem. Podstatný je také přínos pro dopravu v klidu. Počet parkovacích míst v objektu převyšuje počet bytů, výstavbou tak dojde ke zlepšení místní situace. Plánovaná zástavba navíc zakládá i novou, pro automobily slepou ulici směrem k fotbalovému stadionu ve vlastnictví obce. Investor se smluvně v této souvislosti zavázal vůči městské části v roce 2017 investovat do přístupové cesty ke stadionu, která částečně vede po jeho pozemcích i do úprav tribuny stadionu. Nové služby, které realizací vzniknou, dávají také novou náplň přilehlému parku, který prošel revitalizací.Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

Včera ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

Včera ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru