dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Být první se vyplácí! Zoé L. o tom ví své
Šťastným rodičůlm prvních Pražánků blahopřála i starostka Prahy 6 Marie Kousalíková. Foto: MHMP

Být první se vyplácí! Zoé L. o tom ví své

Pamětní list, finanční a další dary obdržely maminky dvou desítek dětí, které mají v rodném listě datum narození 1. ledna 2013. Prvním pražským miminkem letošního roku se stala holčička Zoé L.

V Rezidenci primátora dnes přivítal Bohuslav Svoboda spolu s radní Aleksandrou Udženija a starostkou MČ Praha 6 Marií Kousalíkovou (všichni ODS)  první Pražánky letošního roku.

„Jako porodník jsem samozřejmě rád, že děti jsou zdravé a věřím, že svým rodičům budou dělat samou radost nejen teď, ale i v budoucnu,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda.

Na Nový rok přišlo na svět 20 pražských dětí, jejichž matky mají trvalé bydliště na území hl. m. Prahy. Rodiče osmi děvčátek a dvanácti chlapců obdržely pamětní list, finanční částku a drobné dary.
 
Prvním pražským miminkem se stala holčička Zoé L., která se narodila v 00.43 hodin.  „Těší mne, že vůbec první Pražanka letošního roku – děvčátko Zoé L. – je z naší městské části. A není sama, celkem máme novoroční Pražánky ze šestky hned tři – dvě děvčátka a jednoho chlapečka,“ řekla starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková.

Zvyk starý půl století

Tradice obdarování novoročních miminek vznikla pravděpodobně v 60. letech minulého století za primátora Ludvíka Černého. Do roku 2000 se jednalo o dar pouze prvnímu pražskému občánkovi narozenému 1. ledna daného roku na území hlavního města Prahy.

Od roku 2001 dostávají finanční dar všechny děti, které se narodí 1. ledna mezi 00:00 a 24:00 hodinou v pražských porodnicích matkám s trvalým bydlištěm na území hlavního města.

V letech 2000 – 2005 byl finanční dar ve výši 10 000 korun, od roku 2005 je zvýšen na 15 000 korun na dítě.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru