Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Byly zatopené, teď se v nich tančí. Pořad Stardance se vrátil na Výstaviště Praha
Interiér zrekonstruovaného Křižíkova pavilonu. Foto: Jiří Šebek / Výstaviště Praha

Byly zatopené, teď se v nich tančí. Pořad Stardance se vrátil na Výstaviště Praha

Křižíkovy pavilony na Výstavišti Praha hostí taneční pořad Stardance, který v tomto areálu před patnácti lety začínal. Nyní se sem po osmi letech vrátil. V případě nově zrekonstruovaného pavilonu D jde o premiéru takto rozsáhlé akce v nových prostorách. Informoval o tom v tiskové zprávě pražský magistrát.

„Při povodních v roce 2002 tu byly dva metry vody, teď se tu herci, sportovci a další známé osobnosti se svými partnery tančí na parketu a podávají dechberoucí výkony. Mám velkou radost, že tato místa ožívají a spolu s týmem Výstaviště pracujeme na tom, aby revitalizace a proměna celého areálu byla aspoň podobně oslnivá, jako sobotní finále pořadu,“ uvedl Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu, který má areál Výstaviště Praha ve své gesci.

Kompletní rekonstrukce prvního z Křižíkových pavilonů trvala zhruba jeden rok a stála 55 milionů. V budově je nově nainstalována klimatizace a vzduchotechnika, kamerový a LED informační systém.

Praktickou novinkou je automatické zatemňování celého pavilonu s možností řízení intenzity osvětlení. Přibyla i stropní konstrukce pro zavěšení techniky. Také sociální zázemí a ostatní prostory pavilonu prošly obnovou a jsou zcela bezbariérové.

Pořad České televize Stardance hostí i sousední Pavilon E, jehož výrazná proměna spolu s ostatními Křižíkovými pavilony začne v příštím roce. Náklady na rekonstrukci celého souboru pavilonů se odhadují na přibližně 300 milionů.

„Oprava Křižíkových pavilonů otevírá Výstavišti nové možnosti. Jsme rádi, že budeme mít do budoucna k dispozici kvalitní prostory v době, kdy se začíná rekonstruovat Průmyslový palác. Křižíkovy pavilony s výstavní plochou 5 500 metrů čtverečních a auditoriem celkem pro 3 000 návštěvníků ho mohou alespoň z části nahradit,“ sdělil Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

„Rekonstrukce celkově zlepší nejen ekonomiku, ale i estetiku Výstaviště. Zchátralé budovy se promění v moderní a provozně efektivní budovy a úpravy se dotknou i jejich blízkého okolí, které potřebuje proměnu jako sůl,“ dodal.

Výstaviště Praha připravuje prostory i pro další kulturní a společenské akce v rámci probíhající celkové revitalizace areálu. V současné době se rekonstruuje kultovní divadlo Spirála, které od povodní v roce 2002 chátralo.

Divákům by se mělo otevřít v roce 2023. Rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce, který bude po jejím dokončení sloužit jako prostor pro kulturní, společenské a výstavní akce, začne již v lednu.


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru