Dnes Pátek - zatazeno 0°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Byly zatopené, teď se v nich tančí. Pořad Stardance se vrátil na Výstaviště Praha
Interiér zrekonstruovaného Křižíkova pavilonu. Foto: Jiří Šebek / Výstaviště Praha

Byly zatopené, teď se v nich tančí. Pořad Stardance se vrátil na Výstaviště Praha

Křižíkovy pavilony na Výstavišti Praha hostí taneční pořad Stardance, který v tomto areálu před patnácti lety začínal. Nyní se sem po osmi letech vrátil. V případě nově zrekonstruovaného pavilonu D jde o premiéru takto rozsáhlé akce v nových prostorách. Informoval o tom v tiskové zprávě pražský magistrát.

„Při povodních v roce 2002 tu byly dva metry vody, teď se tu herci, sportovci a další známé osobnosti se svými partnery tančí na parketu a podávají dechberoucí výkony. Mám velkou radost, že tato místa ožívají a spolu s týmem Výstaviště pracujeme na tom, aby revitalizace a proměna celého areálu byla aspoň podobně oslnivá, jako sobotní finále pořadu,“ uvedl Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu, který má areál Výstaviště Praha ve své gesci.

Kompletní rekonstrukce prvního z Křižíkových pavilonů trvala zhruba jeden rok a stála 55 milionů. V budově je nově nainstalována klimatizace a vzduchotechnika, kamerový a LED informační systém.

Praktickou novinkou je automatické zatemňování celého pavilonu s možností řízení intenzity osvětlení. Přibyla i stropní konstrukce pro zavěšení techniky. Také sociální zázemí a ostatní prostory pavilonu prošly obnovou a jsou zcela bezbariérové.

Pořad České televize Stardance hostí i sousední Pavilon E, jehož výrazná proměna spolu s ostatními Křižíkovými pavilony začne v příštím roce. Náklady na rekonstrukci celého souboru pavilonů se odhadují na přibližně 300 milionů.

„Oprava Křižíkových pavilonů otevírá Výstavišti nové možnosti. Jsme rádi, že budeme mít do budoucna k dispozici kvalitní prostory v době, kdy se začíná rekonstruovat Průmyslový palác. Křižíkovy pavilony s výstavní plochou 5 500 metrů čtverečních a auditoriem celkem pro 3 000 návštěvníků ho mohou alespoň z části nahradit,“ sdělil Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

„Rekonstrukce celkově zlepší nejen ekonomiku, ale i estetiku Výstaviště. Zchátralé budovy se promění v moderní a provozně efektivní budovy a úpravy se dotknou i jejich blízkého okolí, které potřebuje proměnu jako sůl,“ dodal.

Výstaviště Praha připravuje prostory i pro další kulturní a společenské akce v rámci probíhající celkové revitalizace areálu. V současné době se rekonstruuje kultovní divadlo Spirála, které od povodní v roce 2002 chátralo.

Divákům by se mělo otevřít v roce 2023. Rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce, který bude po jejím dokončení sloužit jako prostor pro kulturní, společenské a výstavní akce, začne již v lednu.


Autor: Jan Puci

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru