Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Byly zatopené, teď se v nich tančí. Pořad Stardance se vrátil na Výstaviště Praha
Interiér zrekonstruovaného Křižíkova pavilonu. Foto: Jiří Šebek / Výstaviště Praha

Byly zatopené, teď se v nich tančí. Pořad Stardance se vrátil na Výstaviště Praha

Křižíkovy pavilony na Výstavišti Praha hostí taneční pořad Stardance, který v tomto areálu před patnácti lety začínal. Nyní se sem po osmi letech vrátil. V případě nově zrekonstruovaného pavilonu D jde o premiéru takto rozsáhlé akce v nových prostorách. Informoval o tom v tiskové zprávě pražský magistrát.

„Při povodních v roce 2002 tu byly dva metry vody, teď se tu herci, sportovci a další známé osobnosti se svými partnery tančí na parketu a podávají dechberoucí výkony. Mám velkou radost, že tato místa ožívají a spolu s týmem Výstaviště pracujeme na tom, aby revitalizace a proměna celého areálu byla aspoň podobně oslnivá, jako sobotní finále pořadu,“ uvedl Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu, který má areál Výstaviště Praha ve své gesci.

Kompletní rekonstrukce prvního z Křižíkových pavilonů trvala zhruba jeden rok a stála 55 milionů. V budově je nově nainstalována klimatizace a vzduchotechnika, kamerový a LED informační systém.

Praktickou novinkou je automatické zatemňování celého pavilonu s možností řízení intenzity osvětlení. Přibyla i stropní konstrukce pro zavěšení techniky. Také sociální zázemí a ostatní prostory pavilonu prošly obnovou a jsou zcela bezbariérové.

Pořad České televize Stardance hostí i sousední Pavilon E, jehož výrazná proměna spolu s ostatními Křižíkovými pavilony začne v příštím roce. Náklady na rekonstrukci celého souboru pavilonů se odhadují na přibližně 300 milionů.

„Oprava Křižíkových pavilonů otevírá Výstavišti nové možnosti. Jsme rádi, že budeme mít do budoucna k dispozici kvalitní prostory v době, kdy se začíná rekonstruovat Průmyslový palác. Křižíkovy pavilony s výstavní plochou 5 500 metrů čtverečních a auditoriem celkem pro 3 000 návštěvníků ho mohou alespoň z části nahradit,“ sdělil Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

„Rekonstrukce celkově zlepší nejen ekonomiku, ale i estetiku Výstaviště. Zchátralé budovy se promění v moderní a provozně efektivní budovy a úpravy se dotknou i jejich blízkého okolí, které potřebuje proměnu jako sůl,“ dodal.

Výstaviště Praha připravuje prostory i pro další kulturní a společenské akce v rámci probíhající celkové revitalizace areálu. V současné době se rekonstruuje kultovní divadlo Spirála, které od povodní v roce 2002 chátralo.

Divákům by se mělo otevřít v roce 2023. Rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce, který bude po jejím dokončení sloužit jako prostor pro kulturní, společenské a výstavní akce, začne již v lednu.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru