Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byli vyrušeni při krádeži kol z luxusního auta, na místo se vrátili taxíkem
Jedno z kol, na které měli zloději spadeno. Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Byli vyrušeni při krádeži kol z luxusního auta, na místo se vrátili taxíkem

Dvou podezřelých, kteří se snažili odcizit kola z auta, si v Benkově ulici v úterý hodinu po půlnoci všiml muž a zavolal na městskou policii. Hlídka, která byla poblíž, přijela na místo během chvilky, přesto zde našla jen poházené šrouby a auto s povolenými koly. Spojila se oznamovatelem, který jim dal popis podezřelých. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka pak začala prohledávat okolí a na cyklostezce vedoucí k bazénu našla dva hevery, klíče na povolování šroubů a také batoh s dlažebními kostkami. Strážníci zkontrolovali ještě přilehlé parkoviště a jedno ze zaparkovaných aut mělo ještě teplou kapotu motoru.

„Uvnitř ležely dvě pánské tašky, proto strážníci pojali podezření, že by se mohlo jednat o vozidlo pachatelů. Kolem druhé hodiny přijelo na parkoviště auto, ze kterého vystoupil muž a šel ke kontrolovanému vozidlu,“ popsala Seifertová.

Hlídka se proto rozhodla posádku zkontrolovat. Řidič uvedl, že jezdí pro sdílenou taxislužbu a oba pány naložil na zastávce MHD s tím, že chtěli dovézt na parkoviště. Zde si chtěli z auta vyzvednout peníze na zaplacení. Když si ale všimli hlídky strážníků, požádali ho, ať nezastavuje a jede dál.

Muži ve věku 20 a 21 let strážníkům tvrdili, že auto zde zanechali před několika dny a zopakovali historku s penězi. Mladíci měli zašpiněné ruce, stejně jako kalhoty na kolenou a oblečení odpovídalo popisu svědka.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu je strážníci omezili na osobní svobodě a přivolali státní policii. Při bezpečnostní kontrole u jednoho z nich našli nástrčnou hlavici na pojistný šroub kola. Majitele vozidla se hlídce nepodařilo kontaktovat,“ dodala Seifertová. 


Autor: Lukáš Plecháček

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

Včera ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru