Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Byli vyrušeni při krádeži kol z luxusního auta, na místo se vrátili taxíkem
Jedno z kol, na které měli zloději spadeno. Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Byli vyrušeni při krádeži kol z luxusního auta, na místo se vrátili taxíkem

Dvou podezřelých, kteří se snažili odcizit kola z auta, si v Benkově ulici v úterý hodinu po půlnoci všiml muž a zavolal na městskou policii. Hlídka, která byla poblíž, přijela na místo během chvilky, přesto zde našla jen poházené šrouby a auto s povolenými koly. Spojila se oznamovatelem, který jim dal popis podezřelých. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka pak začala prohledávat okolí a na cyklostezce vedoucí k bazénu našla dva hevery, klíče na povolování šroubů a také batoh s dlažebními kostkami. Strážníci zkontrolovali ještě přilehlé parkoviště a jedno ze zaparkovaných aut mělo ještě teplou kapotu motoru.

„Uvnitř ležely dvě pánské tašky, proto strážníci pojali podezření, že by se mohlo jednat o vozidlo pachatelů. Kolem druhé hodiny přijelo na parkoviště auto, ze kterého vystoupil muž a šel ke kontrolovanému vozidlu,“ popsala Seifertová.

Hlídka se proto rozhodla posádku zkontrolovat. Řidič uvedl, že jezdí pro sdílenou taxislužbu a oba pány naložil na zastávce MHD s tím, že chtěli dovézt na parkoviště. Zde si chtěli z auta vyzvednout peníze na zaplacení. Když si ale všimli hlídky strážníků, požádali ho, ať nezastavuje a jede dál.

Muži ve věku 20 a 21 let strážníkům tvrdili, že auto zde zanechali před několika dny a zopakovali historku s penězi. Mladíci měli zašpiněné ruce, stejně jako kalhoty na kolenou a oblečení odpovídalo popisu svědka.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu je strážníci omezili na osobní svobodě a přivolali státní policii. Při bezpečnostní kontrole u jednoho z nich našli nástrčnou hlavici na pojistný šroub kola. Majitele vozidla se hlídce nepodařilo kontaktovat,“ dodala Seifertová. 


Autor: Lukáš Plecháček

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Včera v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru