dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Byli vybráni nájemci na sedm pražských stanovišť taxislužby
Ilustrační foto: archiv

Byli vybráni nájemci na sedm pražských stanovišť taxislužby

Praha schválila výběr nájemců sedmi z celkem 14 stanovišť na provoz taxislužby pražských radních podle nejvyšší finanční nabídky za roční pronájem stanoviště. Tento systém nahradil dříve používané losování s paušální cenou 1000 korun ročně za jedno místo.

V šesti případech se vítězem stala firma AAA Radiotaxi, v Lomnického ulici nedaleko Pražského povstání pak Modrý anděl. U zbylých sedmi stanovišť nebyla podána žádná nabídka a budou tak zahrnuta do druhé skupiny výběrových řízení. Jde například o stanoviště na Vinohradské, Komunardů či Evropské.

„Nový systém formou soutěže přinese do městské kasy až stonásobky původních nájmů. Příkladem je stanoviště taxislužby v ulici Na Perštýně v centru metropole. Praha za tato místa dosud vybírala 7 tisíc korun ročně, nyní nový nájemce zaplatí přes 2 miliony korun,“ uvedl radní Lukáš Manhart (TOP 09).

Následovat budou další dvě výběrová řízení, která budou ukončena do konce července letošního roku. Technické správě komunikací hl. m. Prahy zbývá najít nové správce ještě pro dalších 32 stanovišť taxislužby.

Stanoviště Fair place dávají cestujícím záruku, že zde stojící taxi nebude předražené, taxikáři musí dodržovat maximální ceny stanovené městskou vyhláškou. V současnosti je to 28 korun za kilometr. Stanoviště se správcem mají kapacitu 150 vozů. Na místech bez správce je 196 parkovacích míst.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru