dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Byli oceněni vítězové soutěže „Namalujte svou tramvaj“

Dnes byli v tramvajové vozovně ve Střešovicích oceněni žáci základních škol a gymnázií, kteří se zúčastnili soutěže Namalujte svou tramvaj. Vítězem se stal návrh nazvaný „JÁ MILUJU PRAHU!“, který vytvořili studenti sekundy A z pražského gymnázia Nad Alejí. Soutěže se zúčastnilo celkem 114 návrhů.

Veřejnost v internetovém hlasování vybírala celkem z 10 návrhů, které do finálového kola poslala odborná porota. Vítězný návrh gymnázia Nad Alejí získal více než tisíc hlasů.

Na druhé příčce se umístil návrh tramvaje žáků 9.B ze Základní školy Chaplinovo náměstí, pod názvem „Schéma dopravy v Praze“. Třetí místo získal návrh „Brouček“, který namalovali žáci 8.B ze ZŠ Generála Františka Fajtla z Prahy 9 – Letňan.

Vítězný návrh byl použit jako šablona pro polep tramvaje typu T3, která bude po dobu jednoho roku jezdit na běžné lince městské hromadné dopravy. Vítězná třída vůz při jeho nasazení slavnostně pokřtila a užila si slavnostní okružní jízdu Prahou.

Zároveň, spolu s dalšími třídami, jejichž návrhy postoupily do veřejného hlasování, si prohlédla Muzeum městské hromadné dopravy, kde je odborní průvodci seznámili s historií veřejné dopravy v Praze i zajímavostmi ze současnosti.


Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Další krátké zprávy
Nahoru