dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Byla to pomsta, glosuje odvolání radních za ČSSD Březina. Karle, a ty se divíš?
Karel Březina (vlevo) označuje postup Trojkoalice jako pomstu. Foto: archiv MHMP

Byla to pomsta, glosuje odvolání radních za ČSSD Březina. Karle, a ty se divíš?

Odvolání dvou pražských radních z ČSSD byla ze strany Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) pomsta. ČTK to řekl předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se podle něj nerozpadla.

Zastupitelé nečekaně ve čtvrtek v noci odvolali náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice) a radní Michala Haška (ANO), Irenu Ropkovou a Hanu Novákovou (obě ČSSD). Oslabená pražská rada si na dnešním mimořádném zasedání přerozdělila kompetence po čtyřech odvolaných radních.

„My vnímáme hlasování o odvolání našich členů rady pouze jako pomstu za to, že jsme hlasovali o odvolání Matěje Stropnického, což jsme deklarovali dávno. Nemyslím si, že by to pro někoho bylo překvapením," řekl Březina.

Podle Březiny nyní musí primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolat jednání koaličních stran. „Koalice, byť papírově, v tuto chvíli ještě existuje a musí se o té věci jednat," řekl. To, jak bude rada nově sestavena, není podle něj jasné. „V tuto chvíli platí, že je třeba, aby se nejdříve sešla koalice a nejdříve se musí jednat na půdě koalice," řekl Březina.

V jedenáctičlenném vedení města je nyní pouze sedm radních. Na svém postu zůstala primátorka Adriana Krnáčová (ANO).


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru