dnes
Úterý - oblacno
20°C
zítra
Středa - obcasny-dest
18°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Byla spuštěna nová verze aplikace, která umožňuje upozorňovat na nedostatky v Praze a hodnotit úřady
Aplikace umožni hlásit nepořádek na veřejných prostranstvích. Ilustrační foto: archiv

Byla spuštěna nová verze aplikace, která umožňuje upozorňovat na nedostatky v Praze a hodnotit úřady

Nová upravená verze pražské mobilní aplikace Změňte.to je opět v provozu obyvatelům hlavního města poslouží jako jedinečný komunikační kanál směrem k pražské samosprávě a městským organizacím. Aplikace umožňuje nahlásit nedostatek v městském prostoru či předat zpětnou vazbu. Aktualizace mobilní aplikace byla vytvořena městskou společností Operátor ICT ve spolupráci s magistrátem.

Podněty směrem k hlavnímu městu mohou Pražané prostřednictvím webové stránky nebo mobilní aplikace Změňte.to lokalizovat přímo na mapě, připojit fotku a s krátkým komentářem během chvíle odeslat. Zároveň aplikace poskytuje funkci integrační platformy, kde se shromažďují podněty vztahující se k různým oblastem fungování města. 

Nová verze aplikace přináší dvě hlavní novinky. Tou první je úprava uživatelského rozhraní posouvající aplikaci směrem k větší přehlednosti a intuitivnosti zadávání podnětů ke zlepšení. Druhou novinkou je přidání funkce „Hodnocení úřadu“, která poskytuje každému občanovi možnost podat zpětnou vazbu na fungování úřadů spadajících pod magistrát. 

V plánu je další rozšíření mobilní aplikace Změňte.to, a to především zkrácení doby vyřizování jednotlivých podnětů a následné začlenění aplikace Změňte.to do aplikace Moje Praha. Cílem je rovněž poskytnout mobilní aplikaci jednotlivým městským částem tak, aby i pro ně mohla sloužit jako jednotný zdroj zpětné vazby od obyvatel.  

Mobilní aplikaci je možné stáhnou zdarma pro operační systém Android a iOS na:  

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mforce.zmenteto&hl=cs

https://apps.apple.com/cz/app/zmente-to/id1210177921?l=cs


Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

5. července 2020 ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

3. července 2020 v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Další články
Nahoru