Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byl zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA
Rektor ČVUT doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Foto: ČVUT

Byl zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA

Program CIPA dnes na půdě Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) slavnostně zahájili rektor ČVUT Vojtěch Petráček a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Akce potrvá dva měsíce, jejím hlavním tématem je „Udržitelnost“ a zahrnuje úvodní workshop, virtuální akcelerační fázi a závěrečný workshop spojený s prezentací výsledků práce firmám.  

CIPA je unikátní program, kterého se účastní multikulturní týmy studentů ČVUT a studentů Izraelského technologického institutu Technion z Haify. Akce se koná pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové. Téma letošního ročníku je udržitelnost. 

Týmy jsou po celou dobu programu vedeny vysoce kvalifikovanými mentory. Dva mentoři, Beáta Vörösová a Petr Kopeček, jsou odborníky společnosti CzechInvest, dalšími mentory jsou právník Jan Urban a za izraelskou stranu úspěšný manažer Efi Ben Artzy. Všichni zmínění mají s mentoringem v oblasti startupů bohaté zkušenosti a budou tak pro studenty velkou oporou a inspirací. 

Cílem programu CIPA je nalézt společně řešení pro jedinečné výzvy konkrétních společností, a to s důrazem na udržitelnost, akceleraci a podporu podnikání. V rámci pražského workshopu navštíví studenti společně se svými mentory firmy zapojené do programu, kterými jsou Via FAOC a Resilient. 

Detailně s nimi prodiskutují jednotlivé výzvy a vzájemná očekávání. Díky svému zapojení do tohoto unikátního programu také získají zkušenosti v oblasti podnikání a vývoje řešení či při práci s významnými společnostmi pohybujícími se na poli inovací. Mají tak možnost získat osobní doporučení od oceňovaných mentorů a odborníků jednotlivých firem. 

Úvodní workshop se koná od 17. do 20. října v Praze, závěrečný workshop a prezentace výsledků práce pak na Izraelském technologickém institutu Technion v Haifě.


Autor: red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru