Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Byl zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA
Rektor ČVUT doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Foto: ČVUT

Byl zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA

Program CIPA dnes na půdě Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) slavnostně zahájili rektor ČVUT Vojtěch Petráček a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Akce potrvá dva měsíce, jejím hlavním tématem je „Udržitelnost“ a zahrnuje úvodní workshop, virtuální akcelerační fázi a závěrečný workshop spojený s prezentací výsledků práce firmám.  

CIPA je unikátní program, kterého se účastní multikulturní týmy studentů ČVUT a studentů Izraelského technologického institutu Technion z Haify. Akce se koná pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové. Téma letošního ročníku je udržitelnost. 

Týmy jsou po celou dobu programu vedeny vysoce kvalifikovanými mentory. Dva mentoři, Beáta Vörösová a Petr Kopeček, jsou odborníky společnosti CzechInvest, dalšími mentory jsou právník Jan Urban a za izraelskou stranu úspěšný manažer Efi Ben Artzy. Všichni zmínění mají s mentoringem v oblasti startupů bohaté zkušenosti a budou tak pro studenty velkou oporou a inspirací. 

Cílem programu CIPA je nalézt společně řešení pro jedinečné výzvy konkrétních společností, a to s důrazem na udržitelnost, akceleraci a podporu podnikání. V rámci pražského workshopu navštíví studenti společně se svými mentory firmy zapojené do programu, kterými jsou Via FAOC a Resilient. 

Detailně s nimi prodiskutují jednotlivé výzvy a vzájemná očekávání. Díky svému zapojení do tohoto unikátního programu také získají zkušenosti v oblasti podnikání a vývoje řešení či při práci s významnými společnostmi pohybujícími se na poli inovací. Mají tak možnost získat osobní doporučení od oceňovaných mentorů a odborníků jednotlivých firem. 

Úvodní workshop se koná od 17. do 20. října v Praze, závěrečný workshop a prezentace výsledků práce pak na Izraelském technologickém institutu Technion v Haifě.


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru