Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byl zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA
Rektor ČVUT doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Foto: ČVUT

Byl zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA

Program CIPA dnes na půdě Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) slavnostně zahájili rektor ČVUT Vojtěch Petráček a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Akce potrvá dva měsíce, jejím hlavním tématem je „Udržitelnost“ a zahrnuje úvodní workshop, virtuální akcelerační fázi a závěrečný workshop spojený s prezentací výsledků práce firmám.  

CIPA je unikátní program, kterého se účastní multikulturní týmy studentů ČVUT a studentů Izraelského technologického institutu Technion z Haify. Akce se koná pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové. Téma letošního ročníku je udržitelnost. 

Týmy jsou po celou dobu programu vedeny vysoce kvalifikovanými mentory. Dva mentoři, Beáta Vörösová a Petr Kopeček, jsou odborníky společnosti CzechInvest, dalšími mentory jsou právník Jan Urban a za izraelskou stranu úspěšný manažer Efi Ben Artzy. Všichni zmínění mají s mentoringem v oblasti startupů bohaté zkušenosti a budou tak pro studenty velkou oporou a inspirací. 

Cílem programu CIPA je nalézt společně řešení pro jedinečné výzvy konkrétních společností, a to s důrazem na udržitelnost, akceleraci a podporu podnikání. V rámci pražského workshopu navštíví studenti společně se svými mentory firmy zapojené do programu, kterými jsou Via FAOC a Resilient. 

Detailně s nimi prodiskutují jednotlivé výzvy a vzájemná očekávání. Díky svému zapojení do tohoto unikátního programu také získají zkušenosti v oblasti podnikání a vývoje řešení či při práci s významnými společnostmi pohybujícími se na poli inovací. Mají tak možnost získat osobní doporučení od oceňovaných mentorů a odborníků jednotlivých firem. 

Úvodní workshop se koná od 17. do 20. října v Praze, závěrečný workshop a prezentace výsledků práce pak na Izraelském technologickém institutu Technion v Haifě.


Autor: red

Tragická nehoda na železnici

Dnes ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

Dnes ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Včera ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

16. dubna 2024 v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Další články
Nahoru