Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Byl vypsán tendr za 300 milionů korun na stavbu P+R domu v Praze 13
Vizualizace parkovacího domu. Zdroj: MHMP

Byl vypsán tendr za 300 milionů korun na stavbu P+R domu v Praze 13

Pražský magistrát vypsal tendr s předpokládanou hodnotou 300 milionů korun na stavbu parkovacího domu v Petržílkově ulici v Praze 13. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Kapacita parkoviště má být 360 míst, z nichž polovina bude sloužit místním obyvatelům a polovina jako záchytné parkoviště P+R. Město má na objekt stavební povolení, podle dřívějších informací by mohl být dokončen v roce 2022.

P+R parkoviště jsou určená zejména pro parkování dojíždějících Středočechů, kteří by na nich měli nechávat auta a pokračovat MHD.

Místa určená pro místní zase mají pomoci zlepšit životní prostředí, protože lidé nebudou tolik jezdit ulicemi při hledání parkovacích míst. Stavbu zastupitelé odsouhlasili v březnu.

Hlavní město plánuje stavbu více domů pro potřeby P+R záchytných parkovišť, které by měly celkem pojmout téměř 5000 aut.

V létě se začal stavět objekt na Černém Mostě u Chlumecké ulice, který má pojmout 880 aut. Hotov má být v říjnu příštího roku a vyjít by měl na zhruba půl miliardy korun.

Další domy mají kromě Nových Butovic vzniknout u stanice metra Depo Hostivař, na Opatově, na Zličíně, v Tobrucké ulici v Praze 6 nebo v plánovaném dopravním terminálu u Smíchovského nádraží.

V Praze je nyní asi 20 záchytných parkovišť P+R, jejich nedostatek vedení města vnímá jako problém.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru