Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Byl tu ocáskář, kolega za ním běží. Strážníci pronásledovali kilometr muže, který se ukájel u zastávky
Strážníci se rozdělují a začínají pronásledovat muže, který se ukájel ve křoví. Foto: MP Praha

Byl tu ocáskář, kolega za ním běží. Strážníci pronásledovali kilometr muže, který se ukájel u zastávky

„Pošli mi nějakou hlídku na Palmovku. Byl tu nějakej ocáskář za zastávkou, kolega za ním běží,“ informoval dispečink městské policie jeden ze dvou strážníků, kteří byli ve středu kolem šestnácté hodiny přivoláni na tramvajovou zastávku u metra Palmovka, kde měl ve křoví onanovat muž.

Na ukájejícího se chlípníka upozornila městskou policii dvojice turistek. „Hlídka se rozdělila a v porostu spatřila muže s kalhotami u kotníků. Ten onanoval natočený k zastávce plné lidí. Jakmile padla zákonná výzva, natáhl si kalhoty a dal se na útěk,“ uvedla mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Muž v modrém triku a džínách pelášil pryč. Jeden ze strážníků tempu nestačil, pronásledování ponechal svému mladšímu kolegovi. Díky kamerovému systému se podařilo zvrhlíkovy kroky stále monitorovat.

Asi po kilometrovém běhu mu v ulici Pod Plynojemem došly síly a pokusil se schovat mezi zaparkovaná auta. „Zde ho strážníci za pomoci donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě,“ sdělila Seifertová.

Pro podezření z trestného činu výtržnictví hlídka třicetiletého muže předvedla na policejní služebnu k dalšímu opatření.


Ocenění in memoriam pro Milana Knoblocha

Dnes ve 12:52

Milan Knobloch byl oceněn in memoriam medailí Nadace Bohuslava Martinů. Medaili převzala na slavnostním aktu v úterý 22. června vdova po výtvarníkovi, paní Alena Knoblochová Knotková. Sochař sejmul posmrtnou masku při převozu skladatelových ostatků do Čech, je autorem památníku v Poličce a...

Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

22. června 2021 v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

22. června 2021 v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Praha 1: Revitalizace ulice Na Poříčí a setkání nad mapou

22. června 2021 v 05:08

V úterý 29. června od 18 hodin se v Galerii 1 koná veřejné + on-line „Setkání nad mapou“ k revitalizaci ulice Na Poříčí.

Další články
Nahoru