dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Bydlíte u botanické zahrady? Skrz plot vás dostane sousedská permice
Severní vstup do trojské botanické zahrady. Foto: archiv Ropid

Bydlíte u botanické zahrady? Skrz plot vás dostane sousedská permice

I letos budou obyvatelům z okolí botanické zahrady v Praze 8 poskytnuty bezplatné permanentky, opravňující ke vstupu do venkovní expozice. Permanentky budou vydávány od úterý 1. dubna.

Městská část Praha 8 s Botanickou zahradou hl. m. Prahy opět naváží na pokračování akce, kdy jsou obyvatelům z širokého okolí zahrady zdarma rozdány roční permanentky.

„Po dohodě s Botanickou zahradou budou mít obyvatelé Bohnic, Čimic, Troje a části Kobylis opět možnost bezplatného vstupu do zahrady a průchodu od Bohnic do Troje – stejně, jako v předchozích letech,“ uvedl starosta MČ Praha 8 Jiří Janků.

Permanentky opravňují ke vstupu a průchodu venkovní expozicí, která se v minulosti významně změnila – původně několik jednotlivých, oplocených ploch bylo spojeno do jednoho prostoru.

Tehdejší krok Botanické zahrady zvedl nevoli a podpisovou akci obyvatel. Organizovaly se protestní akce. Proti oplocování botanické zahrady v Troji dlouhodobě protestuje Strana zelených. Lidé se obávali, že se z oplocených ploch stanou komerční pozemky, určené k prodeji.

Volný vstup neplatí pro páníčkova psa

„Byli jsme si vědomi, že propojení do jednoho celku bude přínosem. Jednak kvůli výstavbě venkovních expozic a jednak kvůli údržbě zeleně a pořádku. Nicméně místním se tehdy opravdu uzavřel průchod do Troje. Hledali jsme proto tehdy řešení a dohodli se na vydávání bezplatných permanentek. Ty teď místním umožňují nejen průchod, ale i návštěvu venkovních expozic, procházky či pikniky,“ dodal starosta Janků.

Bezplatné permanentky budou vydávány na základě potvrzení trvalého bydliště na pokladně Sever, a to ve všední dny od 1. dubna až do června včetně. Platnost budou mít do 31. března 2015. Jejich provedení bude v papírové podobě, nebo za vratnou zálohu 100 korun v plastu s čipem. Permanentka neopravňuje k bezplatnému vstupu psa. 


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru