Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Bydlení Na Výšinách: Letná láká na skvostné výhledy a život zalitý sluncem
Pražský životKomerční sdělení
Bydlení Na Výšinách. Zdroj foto(3x): PSN

Bydlení Na Výšinách: Letná láká na skvostné výhledy a život zalitý sluncem

Letná je především označením pro slavné zelené prostranství. Jako Letenská pláň reprezentuje největší nezastavěnou zelenou plochu v Praze. Je skvělou příležitostí pro procházky na čerstvém vzduchu i aktivní relax, který hojně využívají nejenom místní. Letenské sady patří k těm nejoblíbenějším pražským parkům, stejně jako nedaleká Stromovka.  

letna Výhodou Letné je strategická poloha s přístupem na Pražský hrad, skvělá dopravní dostupnost i perfektní občanská vybavenost. Bezkonkurenční jsou také zdejší výhledy. Ty si můžete dopřávat každý den, pokud se stanete jedním ze šťastných majitelů bytu Bydlení Na Výšinách. 

Letná je více než městskou částí názvem pro kopec na levém břehu řeky Vltavy. Je orientovaný na jih, proto se mu dříve říkalo Slunečná hora.

Slunečná hora 

Sluneční paprsky život na Letné dělají ještě příjemnější. I ty lákají k bydlení, které tady reprezentují nádherné secesní domy z počátku minulého století. Jeden takový dům zastupuje rezidenční projekty PSN, jako Bydlení Na Výšinách. Je zasazen ve stejnojmenné ulici, kde vládne poklidná atmosféra. Nechybí tady ani velkolepé výhledy, které si obyvatelé domu mohou užívat i díky novým balkonům s dobovým zábradlím. 

Tóny oblačného nebe 

bydleni-na-vysinach-vnitroblok Historizující prvky zdobí dům také jako řemeslné kování na oknech nebo kazetové vstupní dveře. Vkusně doplňují novou fasádu, která si pohrává s tóny oblačného nebe. Dům stavitele Josefa Rychtery ji získal s důmyslnou rekonstrukcí, která dokázala spojit historické genius loci s požadavky moderního života.

„Již po léta se v PSN soustředíme na kvalitní přestavby měšťanských a činžovních domů. A tento směr si zachováme i nyní, kdy se naše společnost velmi rozvíjí a více se zaměřuje na nový development a výstavbu větších územních celků. Rekonstrukce původních zdařilých domů vnímáme jako velice potřebné a smysluplné. Můžeme tak obnovit jejich krásu i historické kouzlo a zároveň do nich vnést moderní technologie a uživatelské standardy 21. století,“ uvedl Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu společnosti PSN. 

Nové byty v Praze 

Bydlení Na Výšinách nabízí s PSN celkem 18 jednotek o dispozicích 1+kk až 3+kk a velikostech od 23 do 109 metrů čtverečních. Ve vybavení nechybí moderní technologie a značkové zařizovací předměty, stejně jako stylové historizující prvky, například dřevěné parkety nebo okna, repliky původních oken s izolačními skly.

bydleni-na-vysinach-interier5 Nejvyšší patra patří luxusním mezonetům ve standardu White Wall. Balkony nebo předzahrádky v přízemí doplňuje zrenovovaný společný dvorek s kolárnou nebo praktické sklepní kóje. Kolaudace je plánovaná na druhé čtvrtletí roku 2023. Prodej bytů byl již spuštěn, zahájeny byly také stavební práce. Stavební práce odstartovaly s počátkem roku i v dalších lukrativních lokalitách Prahy, kde se nacházejí další rezidenční projekty PSN.

Zahájeny byly i stavební práce a prodej bytů v luxusní Rezidenci U Sv. Štěpána, zasazené Na Rybníčku na Novém Městě pražském. Aktuální projekty PSN reprezentuje i BackYard Dejvice, vinohradská novostavba Vila dům Na Vinici nebo unikátní projekt luxusního loftového bydlení Vanguard Prague v Modřanech.


Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Další články
Nahoru