Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Bydlení Na Výšinách: Letná láká na skvostné výhledy a život zalitý sluncem
Pražský životKomerční sdělení
Bydlení Na Výšinách. Zdroj foto(3x): PSN

Bydlení Na Výšinách: Letná láká na skvostné výhledy a život zalitý sluncem

Letná je především označením pro slavné zelené prostranství. Jako Letenská pláň reprezentuje největší nezastavěnou zelenou plochu v Praze. Je skvělou příležitostí pro procházky na čerstvém vzduchu i aktivní relax, který hojně využívají nejenom místní. Letenské sady patří k těm nejoblíbenějším pražským parkům, stejně jako nedaleká Stromovka.  

letna Výhodou Letné je strategická poloha s přístupem na Pražský hrad, skvělá dopravní dostupnost i perfektní občanská vybavenost. Bezkonkurenční jsou také zdejší výhledy. Ty si můžete dopřávat každý den, pokud se stanete jedním ze šťastných majitelů bytu Bydlení Na Výšinách. 

Letná je více než městskou částí názvem pro kopec na levém břehu řeky Vltavy. Je orientovaný na jih, proto se mu dříve říkalo Slunečná hora.

Slunečná hora 

Sluneční paprsky život na Letné dělají ještě příjemnější. I ty lákají k bydlení, které tady reprezentují nádherné secesní domy z počátku minulého století. Jeden takový dům zastupuje rezidenční projekty PSN, jako Bydlení Na Výšinách. Je zasazen ve stejnojmenné ulici, kde vládne poklidná atmosféra. Nechybí tady ani velkolepé výhledy, které si obyvatelé domu mohou užívat i díky novým balkonům s dobovým zábradlím. 

Tóny oblačného nebe 

bydleni-na-vysinach-vnitroblok Historizující prvky zdobí dům také jako řemeslné kování na oknech nebo kazetové vstupní dveře. Vkusně doplňují novou fasádu, která si pohrává s tóny oblačného nebe. Dům stavitele Josefa Rychtery ji získal s důmyslnou rekonstrukcí, která dokázala spojit historické genius loci s požadavky moderního života.

„Již po léta se v PSN soustředíme na kvalitní přestavby měšťanských a činžovních domů. A tento směr si zachováme i nyní, kdy se naše společnost velmi rozvíjí a více se zaměřuje na nový development a výstavbu větších územních celků. Rekonstrukce původních zdařilých domů vnímáme jako velice potřebné a smysluplné. Můžeme tak obnovit jejich krásu i historické kouzlo a zároveň do nich vnést moderní technologie a uživatelské standardy 21. století,“ uvedl Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu společnosti PSN. 

Nové byty v Praze 

Bydlení Na Výšinách nabízí s PSN celkem 18 jednotek o dispozicích 1+kk až 3+kk a velikostech od 23 do 109 metrů čtverečních. Ve vybavení nechybí moderní technologie a značkové zařizovací předměty, stejně jako stylové historizující prvky, například dřevěné parkety nebo okna, repliky původních oken s izolačními skly.

bydleni-na-vysinach-interier5 Nejvyšší patra patří luxusním mezonetům ve standardu White Wall. Balkony nebo předzahrádky v přízemí doplňuje zrenovovaný společný dvorek s kolárnou nebo praktické sklepní kóje. Kolaudace je plánovaná na druhé čtvrtletí roku 2023. Prodej bytů byl již spuštěn, zahájeny byly také stavební práce. Stavební práce odstartovaly s počátkem roku i v dalších lukrativních lokalitách Prahy, kde se nacházejí další rezidenční projekty PSN.

Zahájeny byly i stavební práce a prodej bytů v luxusní Rezidenci U Sv. Štěpána, zasazené Na Rybníčku na Novém Městě pražském. Aktuální projekty PSN reprezentuje i BackYard Dejvice, vinohradská novostavba Vila dům Na Vinici nebo unikátní projekt luxusního loftového bydlení Vanguard Prague v Modřanech.


Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru