Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bydlení Na Výšinách: Letná láká na skvostné výhledy a život zalitý sluncem
Pražský životKomerční sdělení
Bydlení Na Výšinách. Zdroj foto(3x): PSN

Bydlení Na Výšinách: Letná láká na skvostné výhledy a život zalitý sluncem

Letná je především označením pro slavné zelené prostranství. Jako Letenská pláň reprezentuje největší nezastavěnou zelenou plochu v Praze. Je skvělou příležitostí pro procházky na čerstvém vzduchu i aktivní relax, který hojně využívají nejenom místní. Letenské sady patří k těm nejoblíbenějším pražským parkům, stejně jako nedaleká Stromovka.  

letna Výhodou Letné je strategická poloha s přístupem na Pražský hrad, skvělá dopravní dostupnost i perfektní občanská vybavenost. Bezkonkurenční jsou také zdejší výhledy. Ty si můžete dopřávat každý den, pokud se stanete jedním ze šťastných majitelů bytu Bydlení Na Výšinách. 

Letná je více než městskou částí názvem pro kopec na levém břehu řeky Vltavy. Je orientovaný na jih, proto se mu dříve říkalo Slunečná hora.

Slunečná hora 

Sluneční paprsky život na Letné dělají ještě příjemnější. I ty lákají k bydlení, které tady reprezentují nádherné secesní domy z počátku minulého století. Jeden takový dům zastupuje rezidenční projekty PSN, jako Bydlení Na Výšinách. Je zasazen ve stejnojmenné ulici, kde vládne poklidná atmosféra. Nechybí tady ani velkolepé výhledy, které si obyvatelé domu mohou užívat i díky novým balkonům s dobovým zábradlím. 

Tóny oblačného nebe 

bydleni-na-vysinach-vnitroblok Historizující prvky zdobí dům také jako řemeslné kování na oknech nebo kazetové vstupní dveře. Vkusně doplňují novou fasádu, která si pohrává s tóny oblačného nebe. Dům stavitele Josefa Rychtery ji získal s důmyslnou rekonstrukcí, která dokázala spojit historické genius loci s požadavky moderního života.

„Již po léta se v PSN soustředíme na kvalitní přestavby měšťanských a činžovních domů. A tento směr si zachováme i nyní, kdy se naše společnost velmi rozvíjí a více se zaměřuje na nový development a výstavbu větších územních celků. Rekonstrukce původních zdařilých domů vnímáme jako velice potřebné a smysluplné. Můžeme tak obnovit jejich krásu i historické kouzlo a zároveň do nich vnést moderní technologie a uživatelské standardy 21. století,“ uvedl Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu společnosti PSN. 

Nové byty v Praze 

Bydlení Na Výšinách nabízí s PSN celkem 18 jednotek o dispozicích 1+kk až 3+kk a velikostech od 23 do 109 metrů čtverečních. Ve vybavení nechybí moderní technologie a značkové zařizovací předměty, stejně jako stylové historizující prvky, například dřevěné parkety nebo okna, repliky původních oken s izolačními skly.

bydleni-na-vysinach-interier5 Nejvyšší patra patří luxusním mezonetům ve standardu White Wall. Balkony nebo předzahrádky v přízemí doplňuje zrenovovaný společný dvorek s kolárnou nebo praktické sklepní kóje. Kolaudace je plánovaná na druhé čtvrtletí roku 2023. Prodej bytů byl již spuštěn, zahájeny byly také stavební práce. Stavební práce odstartovaly s počátkem roku i v dalších lukrativních lokalitách Prahy, kde se nacházejí další rezidenční projekty PSN.

Zahájeny byly i stavební práce a prodej bytů v luxusní Rezidenci U Sv. Štěpána, zasazené Na Rybníčku na Novém Městě pražském. Aktuální projekty PSN reprezentuje i BackYard Dejvice, vinohradská novostavba Vila dům Na Vinici nebo unikátní projekt luxusního loftového bydlení Vanguard Prague v Modřanech.


Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru