Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Bulovka spustila interní tísňovou linku

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. 

V případě ohrožení života či náhlého vzniku selhání základních životních funkcí může kdokoli v rámci areálu nemocnice vytočit interní tísňovou linku 2222 (z ostatních telefonů celé číslo 26608 2222) a spojit se s proškoleným zdravotnickým personálem, který na místo události okamžitě vyšle resuscitační tým.

Operátor této linky je i po vyslání týmu ve spojení s volajícím a může mu poskytnout pomoc s asistovanou resuscitaci nebo asistovanou první pomoc až do příjezdu samotného týmu na ohlášené místo. Jedná se o zcela inovativní přístup v poskytování zdravotní péče v nemocničním zařízení inspirovaný fungujícím systémem telefonické podpory na běžně používané lince 155 zdravotnické záchranné služby.

Resuscitační tým už má za sebou první výjezdy. „Prvním ošetřovaným byl senior, který omdlel u hlavního vstupu do nemocnice. Personál zavolal na tísňovou linku, operátor linky poskytoval telefonicky asistovanou první pomoc. Resuscitační tým na místo dorazil do dvou minut. Pacienta jsme ošetřili na Oddělení urgentního příjmu a po stabilizaci jeho zdravotního stavu jsme jej propustili do domácího ošetřování,” popisuje první zásah resuscitačního týmu Svatopluk Žáček, vedoucí nelékařského zdravotnického personálu Oddělení urgentního příjmu.


V Praze 13 probíhá měření paměti obyvatel

21. června 2021 ve 12:42

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádá měření paměti obyvatel třináctky starších 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskuteční ve čtyřech dnech přímo v budově radnice.  

Lidé s roztroušenou sklerózou zasadí slunečnice

19. června 2021 v 08:15

Desítky slunečnic zasadí v pondělí 21. června ve 13 hodin pacienti s roztroušenou sklerózou v Kateřinské zahradě v Praze. Akce s názvem Rozsviťme Českou republiku odstartuje ve 13 hodin. Pacienti chtějí upozornit na nemoc, kterou v Česku trpí přes 20 000 lidí. 

Další články
Nahoru