Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lifestyle / Zdraví

Bulovka spustila interní tísňovou linku

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. 

V případě ohrožení života či náhlého vzniku selhání základních životních funkcí může kdokoli v rámci areálu nemocnice vytočit interní tísňovou linku 2222 (z ostatních telefonů celé číslo 26608 2222) a spojit se s proškoleným zdravotnickým personálem, který na místo události okamžitě vyšle resuscitační tým.

Operátor této linky je i po vyslání týmu ve spojení s volajícím a může mu poskytnout pomoc s asistovanou resuscitaci nebo asistovanou první pomoc až do příjezdu samotného týmu na ohlášené místo. Jedná se o zcela inovativní přístup v poskytování zdravotní péče v nemocničním zařízení inspirovaný fungujícím systémem telefonické podpory na běžně používané lince 155 zdravotnické záchranné služby.

Resuscitační tým už má za sebou první výjezdy. „Prvním ošetřovaným byl senior, který omdlel u hlavního vstupu do nemocnice. Personál zavolal na tísňovou linku, operátor linky poskytoval telefonicky asistovanou první pomoc. Resuscitační tým na místo dorazil do dvou minut. Pacienta jsme ošetřili na Oddělení urgentního příjmu a po stabilizaci jeho zdravotního stavu jsme jej propustili do domácího ošetřování,” popisuje první zásah resuscitačního týmu Svatopluk Žáček, vedoucí nelékařského zdravotnického personálu Oddělení urgentního příjmu.


Autor: TZ, red

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Další články
Nahoru