dnes
Úterý - mlha
12°C
zítra
Středa - polojasno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Lifestyle / Zdraví

Bulovka pomáhá maminkám po porodu

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Až 75 % žen, které zažívají na mateřské a rodičovské dovolené duševní potíže nevyhledá odbornou péči.  Aktivní vyhledávání (screening) rizikových příznaků u žen a jejich zapojení do systému péče je proto cestou, jak dostat pomoc k ženám, které ji potřebují.

Sestřičky na oddělení šestinedělí nabídnou maminkám tablet s dotazníkem, ve kterém zodpoví otázky týkající se depresivních, úzkostných příznaků a dalších možných stresorů. Po vyplnění automaticky dostanou zpětnou vazbu na email.

Pokud je u ženy vyhodnoceno zvýšené riziko rozvoje poporodních duševních poruch, tak je jí aktivně nabídnut pohovor s proškolenou pracovnicí z organizace Úsměv mámy, nebo jsou jí odeslány kontakty, kam se může obrátit.

starosti-misto-radosti


Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

13. října 2020 v 08:21

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při...

Další články
Nahoru