Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Lifestyle / Zdraví

Bulovka pomáhá maminkám po porodu

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Až 75 % žen, které zažívají na mateřské a rodičovské dovolené duševní potíže nevyhledá odbornou péči.  Aktivní vyhledávání (screening) rizikových příznaků u žen a jejich zapojení do systému péče je proto cestou, jak dostat pomoc k ženám, které ji potřebují.

Sestřičky na oddělení šestinedělí nabídnou maminkám tablet s dotazníkem, ve kterém zodpoví otázky týkající se depresivních, úzkostných příznaků a dalších možných stresorů. Po vyplnění automaticky dostanou zpětnou vazbu na email.

Pokud je u ženy vyhodnoceno zvýšené riziko rozvoje poporodních duševních poruch, tak je jí aktivně nabídnut pohovor s proškolenou pracovnicí z organizace Úsměv mámy, nebo jsou jí odeslány kontakty, kam se může obrátit.

starosti-misto-radosti


Autor: TZ, red

Zdravotnický hackathon vyhrálo zařízení na automatické měření výdeje moči pacientů

22. listopadu 2021 v 11:59

Od pátku do neděle se v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) utkalo téměř 200 českých a zahraničních hackerů na akci European Health Hackathon 2021. Akce, jejímž cílem bylo během 48 hodin vytvořit inovace ve zdravotnictví, se konala fyzicky v IKEM...

Saunia má otevřeno i 17. listopadu

15. listopadu 2021 v 18:47

Saunové světy Saunia mají otevřeno i během státního svátku ve středu 17. listopadu. Týká se to také všech šesti pražských poboček: Galerie Butovice, Vivo! Hostivař, Westfield Chodov, Centrum Černý Most, Galerie Harfa a Centrum Krakov.

Další články
Nahoru