Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - snih 2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Bulovka pomáhá maminkám po porodu

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Až 75 % žen, které zažívají na mateřské a rodičovské dovolené duševní potíže nevyhledá odbornou péči.  Aktivní vyhledávání (screening) rizikových příznaků u žen a jejich zapojení do systému péče je proto cestou, jak dostat pomoc k ženám, které ji potřebují.

Sestřičky na oddělení šestinedělí nabídnou maminkám tablet s dotazníkem, ve kterém zodpoví otázky týkající se depresivních, úzkostných příznaků a dalších možných stresorů. Po vyplnění automaticky dostanou zpětnou vazbu na email.

Pokud je u ženy vyhodnoceno zvýšené riziko rozvoje poporodních duševních poruch, tak je jí aktivně nabídnut pohovor s proškolenou pracovnicí z organizace Úsměv mámy, nebo jsou jí odeslány kontakty, kam se může obrátit.

starosti-misto-radosti


Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru